Orlen podpisał list intencyjny z PKP Cargo

Płocki koncern i największy polski przewoźnik kolejowy zawarły porozumienie dotyczące współpracy w obszarze transportu, infrastruktury kolejowej i logistyki paliw.

 

Orlen Paliwa, spółka z grupy PKN Orlen i PKP Cargo podpisały list intencyjny, w którym zadeklarowały ścisłą współpracę w zakresie wykorzystania potencjału obu firm w obszarze transportu, infrastruktury kolejowej i logistyki paliw. Płocki koncern zobowiązał się wykorzystać swoje zasoby, wiedzę techniczną oraz możliwości operacyjne dla wsparcia logistycznego działalności giełdowego przewoźnika. W szczególności chodzi o realizację terminowych dostaw paliw płynnych do obsługi lokomotyw spalinowych, optymalnego rozmieszczenia punktów tankowania wzdłuż traktów kolejowych oraz zapewnienia tzw. mobilnych stacji tankowania paliw.

– Podpisany dziś list intencyjny pomiędzy spółkami, które są liderami w swoich obszarach, jest dla nas ważnym krokiem we wzajemnej współpracy. Rozwój strategicznej infrastruktury logistycznej PKP powinien być wspierany nowoczesnymi rozwiązaniami, którymi dysponujemy w Orlen Paliwa – mówi cytowany w komunikacie prasowym Łukasz Hołubowski, prezes Orlen Paliwa. Jest przekonany, że zainicjowana współpraca będzie korzystna dla obu stron i przyczyni się do wzmocnienia polskiej gospodarki.

CZYTAJ TAKŻE: Orlen inwestuje w przewozy kolejowe

Z kolei Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo informuje, że około połowa lokomotyw grupy to pojazdy z trakcją spalinową, dlatego zabezpieczenie dostaw paliw jest dla firmy sprawą o ogromnym znaczeniu. Przygotowanie odpowiedniej infrastruktury zaopatrzenia lokomotyw w olej napędowy jest też częścią szerokiego programu optymalizacji i usprawnienia przewozów. Dzięki temu spółka liczy, że podniesie jakość świadczonych usług i zapewni lepsze wykorzystanie potencjału kolei w Polsce. Na koniec ubiegłego roku PKP Cargo dysponowało łącznie 2 352 lokomotywami, z czego 1 286 szt. stanowiły lokomotywy spalinowe.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PGG: Chaos wokół wyników

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Parkiet”: PGG: Chaos wokół wyników Jak pokazał raport ...

Przyśpiesza budowa niemieckiego odcinka Nord Stream-2

Rosjanie są pewni swego, pomimo braku zgody Danii. Do układania rur podmorskiego odcinka dwóch ...

Były prezes Lotosu nie przyznaje się

Prokuratura postawiła czterem osobom zarzuty niegospodarności w zarządzaniu mieniem gdańskiej spółki. Były prezes nie ...

Zasilana węglem brunatnym elektrownia Bełchatów z Grupy PGE jest największym w Polsce źródłem emisji CO2

Banki odwracają się od węgla. Ostrołęka to koniec?

Niechęć banków do finansowania inwestycji opartych na czarnym paliwie zaczęła napędzać transformację polskiej energetyki. ...

USA wzywa Niemcy do zerwania z Nord Stream-2

Biały Dom chce, by Berlin „wsłuchał się w głosy sąsiadów” i wycofał z projektu ...

Wyłączność na negocjacje w Połańcu dla Enei

Enea uzyskała od Engie wyłączność na dalsze prowadzenie negocjacji w sprawie zakupu Elektrowni Połaniec. ...