Załoga PKN Orlen otrzyma podwyżki

Bloomberg

Miesięczne pensje pracowników płockiego koncernu wzrosną od 180 zł do 330 zł brutto. Zatrudnieni otrzymają też m.in. jednorazową nagrodę w kwocie 3,5 tys. zł brutto.

Zarząd i związki zawodowe działające w PKN Orlen doszły do porozumienia w sprawie podwyżek wynagrodzeń. – Biorąc pod uwagę znaczną rozbieżność początkowych stanowisk, za duży sukces należy uznać efekt końcowy rozmów. Negocjacje zakończyliśmy z przekonaniem, że ustalone warunki są satysfakcjonujące dla pracowników, a jednocześnie optymalne z punktu widzenia finansów i rozwoju spółki – mówi cytowany w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Dodaje, że porozumienie przewiduje najwyższe zwyżki wynagrodzeń dla najniżej uposażonych.

Podwyżki mają wejść w życie od początku kwietnia. I tak 330 zł brutto wyniosą w tzw. kategoriach zaszeregowania 0-2, 300 zł w kategoriach zaszeregowania 3-5 oraz 180 zł brutto w kategoriach zaszeregowania 6-7. Ponadto przewidziano uznaniowy wzrost wynagrodzeń o 50 zł brutto, a także wypłatę nagród jednorazowych w łącznej wysokości 3,5 tys. zł brutto (będzie płatna w dwóch równych częściach).

Zarząd i związki zawodowe uzgodniły również wzrost miesięcznej składki podstawowej finansowanej przez pracodawcę dla uprawnionych pracowników w ramach pracowniczego programu emerytalnego o kwotę 20 zł, czyli do 200 zł ze skutkiem od początku marca. Dodatkowo do 1 czerwca pracownicze karty zakupowe zostaną jednorazowo zasilone kwotą 500 zł brutto.

Płocki koncern nie podaje jaki wpływ na łączne koszty wynagrodzeń spółki będą miały w tym roku zatwierdzone właśnie podwyżki. Z ostatnich danych wynika, że grupa poniosła w ubiegłym roku 2,39 mld zł łącznych kosztów świadczeń pracowniczych. Tym samym wzrosły one w stosunku do 2016 r. o 8,4 proc.

Mogą Ci się również spodobać

Jaworzno III będzie później

Tauron porozumiał się z konsorcjum Rafako–Mostostal Warszawa w zakresie zmian w umowie na budowę ...

Inwestorzy przestraszyli się planowanej emisji akcji Tauronu

Spora część analityków uważa, że mniejszościowi akcjonariusze spółki będą czuć się pokrzywdzeni. Kurs akcji ...

Rosja liczy na uzgodnienie stanowisk z Katarem w sferze gazowej

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w poniedziałek, że jego kraj liczy na uzgodnienie stanowisk ...

Podziel się energią z sąsiadem

Transformacja energetyczna wymaga zaangażowania w nią społeczeństwa – mówi Joanna Furmaga, prezes Związku Stowarzyszeń ...

Stabilizacja na hurtowym rynku

Towarowa Giełda Energii zakończyła 2015 rok podobnym jak rok wcześniej obrotem prądem i gazem. ...

Poznań KOCHA czyste powietrze!

36 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej znajduje się w Polsce. Jednym ...