OPEC spotka się z łupkami

Bloomberg

W pierwszym tygodniu marca dojdzie do spotkania kartelu eksporterów ropy OPEC, z amerykańskimi producentami ropy z łupków bitumicznych.

„Spotkanie odbędzie się 6 marca podczas CERAWeek w Huston; będzie to zamknięta sesja z udziałem OPEC i producentów ropy łupkowej oraz kluczowych przedstawicieli rynku finansowego” – poinformował agencję Nowosti Ahmed Mohammed przedstawiciel ZEA w kartelu eksporterów.

Mohammed dodał, że OPEC będzie reprezentował sekretarz generalny organizacji Mohammed Barkindo i Sulejman al-Mazrui minister energetyki ZEA. Natomiast po drugiej stronie zasiądą szefowie największych amerykańskich producentów ropy łupkowej oraz szefowie banków.

CERAWeek to międzynarodowa konferencja energetyczna, która co roku gromadzi w Huston w Teksasie liderów światowej branży naftowej i gazowej a także wpływowych polityków oraz finansistów.

W październiku 2017 r sekretarz generalny OPEC oświadczył, że organizacja jest zainteresowana współpracą z niezależnymi producentami amerykańskiej branży łupkowej. Amerykańskie wydobycie z łupków w ostatnim czasie gwałtownie rośnie. Uruchomiane są nowe stanowiska wydobywcze.

Mogą Ci się również spodobać

Putin nakazuje budowę nowego gazociągu

Nord Stream-2 wciąż niedokończony, a Gazprom już rozpoczął prace projektowe nowego gazociągu. Rosyjski gaz ...

PKN Orlen zakończył projekt we Włocławku

Kosztem 1,4 mld zł powstała nowoczesna elektrociepłownia na gaz, która będzie produkowała prąd i ...

Górnicze związki straciły kontakt z rzeczywistością

Kolejne żądania płacowe pracowników kopalń pokazują, że panowie na Śląsku i Zagłębiu żyją w ...

Arktyka za droga dla nafciarzy

Trzy wielkie koncerny naftowe zrezygnowały z licencji na złoża w amerykańskiej Arktyce. Okazały się ...

Gazociąg TANAP jest gotowy

Za miesiąc rozpocznie pracę Gazociąg Trans Anatolijski. To główna składowa Południowego Korytarza Gazowego omijającego Rosję. ...

Bruksela sięga po turkmeński gaz

Budowa gazociągu z Turkmenistanu do Europy jest priorytetem Unii. Inwestycję sfinansuje Bank Światowy i ...