OPEC spotka się z łupkami

Bloomberg

W pierwszym tygodniu marca dojdzie do spotkania kartelu eksporterów ropy OPEC, z amerykańskimi producentami ropy z łupków bitumicznych.

„Spotkanie odbędzie się 6 marca podczas CERAWeek w Huston; będzie to zamknięta sesja z udziałem OPEC i producentów ropy łupkowej oraz kluczowych przedstawicieli rynku finansowego” – poinformował agencję Nowosti Ahmed Mohammed przedstawiciel ZEA w kartelu eksporterów.

Mohammed dodał, że OPEC będzie reprezentował sekretarz generalny organizacji Mohammed Barkindo i Sulejman al-Mazrui minister energetyki ZEA. Natomiast po drugiej stronie zasiądą szefowie największych amerykańskich producentów ropy łupkowej oraz szefowie banków.

CERAWeek to międzynarodowa konferencja energetyczna, która co roku gromadzi w Huston w Teksasie liderów światowej branży naftowej i gazowej a także wpływowych polityków oraz finansistów.

W październiku 2017 r sekretarz generalny OPEC oświadczył, że organizacja jest zainteresowana współpracą z niezależnymi producentami amerykańskiej branży łupkowej. Amerykańskie wydobycie z łupków w ostatnim czasie gwałtownie rośnie. Uruchomiane są nowe stanowiska wydobywcze.

Mogą Ci się również spodobać

Rosja kupi ropę w Iranie

Rosja będzie sprowadzać 100 tys. baryłek ropy dziennie z Iranu – poinformował minister energii ...

Bruksela przyznała Orlenowi rację

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Bruksela przyznała Orlenowi rację Za każdy ...

Mróz nakręca Gazprom

Padł kolejny rekord dobowych dostaw gazu z Rosji do Europy. Gazpromowi pomaga pogoda. Rosyjski ...

Pieniądze jadą za ropą

Tam gdzie Rosjanie wydobywają najwięcej ropy i gazu, rodziny mogą sobie pozwolić na zakup ...

Total pożegnał Iran

Francuski koncern paliwowy oficjalnie zakończył swoje interesy w Islamskiej Republice i wycofał się z ...