Polenergia z nowym zarządem. To najbliżsi współpracownicy Dominiki Kulczyk

Rada nadzorcza wybrała w piątek 1 marca nowy zarząd energetycznej spółki kontrolowanej przez Dominikę Kulczyk. W ostatnich dniach z firmy odeszli kluczowi menadżerowie. Nowy prezes i wiceprezes to dwaj najbliżsi współpracownicy Dominiki Kulczyk.

Publikacja: 02.03.2024 12:17

Nowy prezes i wiceprezes Polenergii razem z Dominiką Kulczyk.

Nowy prezes i wiceprezes Polenergii razem z Dominiką Kulczyk.

Foto: Polenergia

Nowy prezes Polenergii Jerzy Zań pełnił dotychczas funkcję dyrektora finansowego grupy spółek Dominiki Kulczyk. Z kolei, który został wiceprezesem Andrzej Wojciechowski był dyrektorem operacyjnym.

- Bardzo silna pozycja Polenergii na rynku i realizacja projektów onshore’owych (lądowe farmy wiatrowe -red.) daje nam stabilny fundament do realizacji nowego wyzwania, jakim jest budowa trzech morskich farm wiatrowych o ogromnej mocy. To trudny i wymagający projekt, który wymaga od zarządu nowej dynamiki działań i nowej energii. Jednym z największych wyzwań spółki będzie zbudowanie konsorcjum banków i zapewnienie finansowania tego projektu, dlatego prezesem Polenergii zostaje mój CFO -człowiek z ogromnym doświadczeniem w bankowości — komentuje w komunikacie prasowym Dominika Kulczyk, przewodnicząca rady nadzorczej Polenergii.

Czytaj więcej

Polenergia długo nie pozostanie bez prezesa. Decyzja w piątek

Jak przypomina nowy prezes spółki, w ostatnich czterech latach wartość akcji spółki wzrosła o 300 proc. - To bardzo silny fundament do kontynuowania działań na jeszcze większą skalę. Priorytetem Polenergii jest dziś budowa i uruchomienie farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Projekty Bałtyk o łącznej mocy do 3 000 MW otworzą całkowicie nowy etap transformacji energetycznej naszego kraju -mówi Jerzy Zań, nowy prezes Polenergii.

Przypomnijmy, że wcześniej bo 27 lutego z zasiadania w zarządzie Polenergii zrezygnowali prezes Michał Michalski i wiceprezes Tomasz Kietliński. Nie podali przyczyn rezygnacji. Niewykluczone, że mogą trafić do jednej ze spółek Skarbu Państwa, w których obecnie trwają konkursy. Nierozstrzygnięty jest jeszcze konkurs na członków zarządu Polskiej Grupy Energetycznej, Energi i Orlenu. Najwięcej spekulacji dotyczy Energi.

Do zmian doszło także w radzie nadzorczej Polenergii i 29 lutego rezygnację z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej złożył Filip Wojciechowski. Jego miejsce tego samego dnia zajął Jacek Głowacki, który do tej pobył prezesem Polenergii Elektrociepłownia Nowa Sarzyna. Głowacki stał na czele Polenergii w latach 2011-2019, obecnie jest też wiceprezesem stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa.

OZE
Duże zmiany dla prosumentów. Jest projekt noweli ustawy OZE
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
OZE
Tauron buduje 360 MW w wietrze i słońcu
OZE
Bogdanka zmniejszy wydobycie węgla. Wszystko przez duże zapasy surowca w kraju
OZE
Bartosz Fedurek został prezesem PGE Baltica
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
OZE
PSE zredukowały fotowoltaikę szósty raz w marcu. Wieczorami pojawia się problem