Jak zapowiedziała szefowa resortu, od kwietnia rusza nowa edycja programu dotacji do domowej fotowoltaiki „Mój Prąd”. „Będzie można sfinansować poza samą instalacją m.in. pompę ciepła albo kolektory słoneczne" - poinformowała Anna Moskwa podczas spotkania wyborczego. Zapowiedziała również, że pod koniec tego roku lub na początku przyszłego powinien ruszyć program dotacji na odnawialne źródła energii dla przedsiębiorców, finansowany ze środków unijnych razem z wkładem krajowym.

Czytaj więcej

Zmiana energetyczna w Polsce. Produkujemy rekordowo dużo zielonego prądu

Jak poinformował 17 marca operator programu "Mój Prąd", Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czwarty nabór wniosków o dofinansowanie w programie „Mój Prąd” został zamknięty z powodu wyczerpania się budżetu przewidzianego na wypłaty dotacji. NFOŚiGW zapowiedział, że przygotowywania do ogłoszenia kolejnego naboru wniosków o dofinansowanie, którego szczegóły zostaną dopiero przedstawione.

W ramach programu Mój Prąd 4.0 w 2023 r.(już po zmianach związanych z korektą inflacyjną) dofinansowanie w ramach nowej edycji programu Mój Prąd 4.0 wynosiło do 6000 zł dopłaty do mikroinstalacji fotowoltaicznej (wcześniej 4000 zł), do 7000 zł dopłaty w przypadku instalacji fotowoltaiki z dodatkowymi urządzeniami (wcześniej 5000 zł) i do 16 000 zł dopłaty w przypadku fotowoltaiki z magazynem energii (wcześniej 7500 zł). Nowych stawek dotacji jeszcze nie znamy.