Tauron Zielona Energia to nowa spółka w grupie, która ma odpowiadać za rozwój odnawialnych źródeł energii. Zielona Energia odpowiada za przygotowanie inwestycji OZE, akwizycje projektów, a także prowadzić nadzór inwestycyjny nad farmami fotowoltaicznymi i lądowymi farmami wiatrowymi.

– Realizując założenia Zielonego Zwrotu Tauronu w zakresie budowanych nowych mocy zainstalowanych w odnawialnych źródłach energii sięgamy po zdywersyfikowane narzędzia. Stawiamy przede wszystkim na rozwój projektów farm wiatrowych z uzyskanymi już pozwoleniami na budowę, dzierżawę gruntów, wykorzystanie terenów należących do Grupy pod budowę farm fotowoltaicznych oraz akwizycję aktywów już funkcjonujących instalacji – mówi Patryk Demski, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia ds. strategii i rozwoju.

Do 2025 roku Grupa planuje dysponować 1600 MW mocy zainstalowanej w zielonych mocach. Za te inwestycje ma odpowiadać już nowy podmiot. – Przed Tauronem Zielona Energia stoją ambitne cele związane ze znaczącym zwiększeniem udziału zainstalowanych mocy OZE w miksie wytwórczym Grupy. Tylko do 2025 roku Grupa planuje dysponować 1600 MW mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii. Jesteśmy zdeterminowani, by osiągnąć ten sukces, nawet w tak wymagającym otoczeniu rynkowym – mówi Wojciech Więcławek, prezes zarządu Tauron Zielona Energia.

Tauron Zielona Energia będzie prowadził także proces pozyskiwania gruntów pod budowę nowych farm fotowoltaicznych i wiatrowych. Firma skupia się na dzierżawie terenów zlokalizowanych głównie w województwach śląskim, opolskim, małopolskim i dolnośląskim.