Aktualizacja: 16.01.2025 13:01 Publikacja: 10.06.2022 15:44
Foto: Bloomberg
Do Turcji przyjechała rosyjska delegacja, aby omówić wstępne warunki przenoszenia biur rosyjskich firm z terenu Unii, informuje agencja Unian za tureckimi mediami.
Także rosyjskie linie lotnicze mogą „ukryć się” w Turcji przed sankcjami, dowiedziała się agencja Bloomberg. Dzięki temu linie będą mogły serwisować zawłaszczone od zachodnich leasingodawców samoloty. Przedstawiciele linii lotniczych próbują też negocjować w Turcji leasing samolotów.
Kto by się tego spodziewał? Gazprom będzie musiał kupić gaz na rynku spot Unii, aby dostarczyć go do wspieranego przez Kreml mołdawskiego Naddniestrza. Zapłaci za to co najmniej 164 mln dol. To skutek końca tranzytu poprzez Ukrainę.
Co najmniej 65 tankowców rosyjskiej floty cieni utknęło na redach portów, m.in. u wybrzeży Chin, Rosji i Singapuru, po nałożeniu przez USA sankcji na rosyjski sektor energetyczny. Eksperci spodziewają się wzrostu liczby unieruchomionych jednostek.
Stocznie Francji i Danii bez skrupułów zarabiają na serwisowaniu gazowców transportujących rosyjski LNG. Bez stoczni w UE rosyjskie gazowce nie byłyby w stanie zarabiać na wojnę Putina. Ten nieetyczny stoczniowy interes skończy się w marcu.
Ogromne straty koncernu, utrata najważniejszych i najbardziej zyskownych rynków i rosnące zadłużenie odcisną się na żyjącej w luksusie armii pracowników centrali Gazpromu. Efekt? 46 proc. kadry straci pracę.
Po uszkodzeniach kabli i gazociągów na dnie Bałtyku, tym razem nastąpiła awaria gazociągu w Morzu Kaspijskim, gdzie wydobywany jest azerski gaz, wysyłany m.in do Bułgarii i Serbii. Operator złoża - BP Azerbaijan przerwał dostawy.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Odnawialne źródła energii uzupełnione magazynami energii, elektrociepłownie gazowe zastępujące emisyjne bloki węglowe i – docelowo – małe reaktory modułowe to składowe programu inwestycyjnego Orlenu do 2035 roku w segmencie energii.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosjanie twierdzą, że uszkodzili infrastrukturę naziemną największego podziemnego magazynu gazu na Ukrainie.
W Olsztynie ruszyła spalarnia odpadów produkująca ciepło i energię dla miasta. Oddana do użytku instalacja powstała w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Miasta dotychczas rzadko z niej korzystały.
Najbliższe tygodnie rozstrzygną o losie Ukrainy. Jej prezydent Wołodymyr Zełenski nie ma innego wyjścia, jak trzymać z tymi, którzy to rozumieją.
Premier Danii, Mette Frederiksen, zwołała spotkanie liderów biznesu po tym, jak prezydent-elekt USA Donald Trump odmówił w zeszłym tygodniu wykluczenia działań militarnych lub gospodarczych w celu przejęcia kontroli nad Grenlandią.
Lider ugrupowania Religijny Syjonizm, Becalel Smotricz, zwołał spotkanie członków partii w resorcie finansów, na czele którego stoi, by podjąć decyzję czy - wobec bliskiego porozumienia Hamasu z rządem Izraela - nie opuścić gabinetu Beniamina Netanjahu.
Niszczejący kompleks basenowy w ciechocińskim Parku Tężniowym, powstały w latach 30. XX w., zostanie odrestaurowany i udostępniony mieszkańcom i kuracjuszom.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas