Kolejna tajemnicza śmierć rosyjskiego bogacza. To były wiceprezes Novateku

W dwa dni po byłym wiceprezesie Gazprombanku, który miał zabić żonę, córkę i siebie, w podobny sposób zginęła rodzina byłego wiceprezesa największego prywatnego koncernu Rosji – gazowego Novateku.

Publikacja: 21.04.2022 19:25

Novatek

Novatek

Foto: Adobe Stock

Hiszpański portal informacyjny El Punt Avui poinformował, że ciała 55-letniego Siergieja Protosenii, jego żony i córki znaleziono we wtorek 19 kwietnia w ich domu w nadmorskim kurorcie Lloret de Mar w hiszpańskim regionie Katalonii.

Alarm podniósł najstarszy syn pary, który mieszka we Francji i kiedy nie mógł się z rodzicami skontaktować. Strona internetowa poinformowała, że matka (53 lata) i córka (18 lat) zostały zadźgane nożem, podczas gdy sam Sergej Protosenia prawdopodobnie się powiesił.

Według El Punt Avui szacowany majątek Protosenii wynosił 440 milionów dolarów. Mężczyzna był głównym księgowym i wiceprezesem giganta naftowego Novatek (2015 r.). Jak sprawdził Newsweek obecnie Protasienia nie jest wymieniony na stronie zawierającej aktualnych członków zarządu firmy.

Śledczy z katalońskiej policji Mossos d'Esquadra badają teraz miejsce zdarzenia, w tym materiały, które mogły zostać zarejestrowane przez kamery bezpieczeństwa rozsiane po całym terenie rezydencji. Doniesienia prasowe sugerowały, że znaleziono zakrwawioną siekierę i nóż i wysłano je do badań kryminalistycznych.

Niepotwierdzone doniesienia El Punt Avui sugerowały, że obie kobiety zostały dźgnięte nożem podczas snu. Jednak na Protosenii nie znaleziono żadnych plam krwi, mówi raport. Zakrwawione skarpetki miały zostać użyte jako prowizoryczne rękawiczki, aby zapobiec odciskom palców na siekierze i nożu.

Czytaj więcej

Tajemnicza śmierć byłego wiceprezesa Gazprombanku i jego rodziny

18 kwietnia do publicznej wiadomości trafiła informacja o znalezieniu ciała byłego wiceprezesa Gazprombanku – 51-letniego Władysława Awajewa oraz jego żony i córki. Według wstępnej wersji śledczych, bankier miał zastrzelić swoją żonę i dwie córki, a następnie popełnił samobójstwo.

Gaz
Francja chce zaprzestania importu LNG z Rosji, ale sama kupuje go najwięcej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Gaz
Unia szybko gromadzi gaz na zimę. Rekordowe zapełnienie podziemnych magazynów
Gaz
Orlen zwiększył przesył gazu z własnych złóż poprzez Baltic Pipe
Gaz
Balticconnector znów działa. Chińczycy bezkarni
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Gaz
Klęska Gazpromu. Rosyjski LNG pod finansową ścianą