Wyławianie obiecujących konceptów trwało od września. Fundusz największej grupy energetycznej odbył 82 spotkania i przeprowadził osiem procesów due.
Celem programów scoutingowych PGE Ventures jest dotarcie do jak najszerszej grupy docelowej oraz wyselekcjonowanie z niej przedsiębiorstw najlepiej odpowiadających na potrzeby biznesowe całej grupy. Młode przedsiębiorstwa są weryfikowane oraz poddawane procesowi oceny i selekcji inwestycji. Start-upy najlepiej wpisujące się w oczekiwania PGE zapraszane są do współpracy na podstawie podpisanych umów inwestycyjnych.
– Sukcesywnie wchodzimy we współpracę z młodymi przedsiębiorcami, których innowacyjne technologie przełożą się nie tylko na procesy optymalizacyjne w ramach grupy, ale też pozwolą na rozwój całego sektora energetycznego w Polsce – stwierdził Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PGE.
Pierwszymi spółkami portfelowymi PGE Ventures są PiMerge, która opracowuje nowatorską technologię pomagająca ograniczyć problem smogu oraz Scanway, zajmująca się innowacyjnymi sposobami monitorowania infrastruktury przemysłowej z powietrza i z ziemi.
Powodzenie pierwszego programu przesądziło też decyzji o uruchomieniu w 2018 r. jego drugiej edycji, rozszerzonej zasięgiem o kraje Europy Środkowo-Wschodniej.