Reklamy PGE z ogłoszeniami o zatrudnieniu dyrektora w spółce PGE EJ1, ukazały się m.in. na stronach internetowych amerykańskiego „New York Timesa”. Jak dowiedziała się „Rz”, takie ogłoszenia rozesłano też w innych krajach. — Ogłoszenie PGE to nie jest wyjątek. Zdarza się, polskie firmy poszukują menedżerów na całym świecie — mówi Jarosław Bachowski z firmy doradztwa kadrowego EZI, która prowadzi nabór kandydatów dla PGE.

W ogłoszeniu spółka wymaga od kandydatów, by mieli udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu wielomiliardowych inwestycji, odpowiednie wykształcenie a przede wszystkim doświadczenie w nadzorowaniu długiego procesu inwestycyjnego. Zatrudniona osoba ma pracować w Warszawie, Gdańsku albo „innym dużym mieście branym pod rozwagę”.

W ogłoszeniu PGE przypomina, że rok temu polski rząd powierzył PGE zadanie zbudowania dwóch elektrowni jądrowych o mocy ok. 6 tys. MW. Pierwsza elektrownia miałaby zostać oddana do użytku w 2022 roku. — Często na te poszukiwania odpowiadają Polacy pracujący za granica - dodaje Bachowski.