Reklama

Łupki kiełbasą wyborczą? - przegląd prasy

Najciekawsze newsy z branży energetycznej wybrał Bartosz Mszyca

Publikacja: 20.09.2011 10:03

:: "Parkiet": PGE, Tauron - Bez wojny cenowej.

Wzrosła liczba klientów Polskiej Grupy Energetycznej. Wcześniej spółka raportowała, że ma ich ponad 5 mln, obecnie odbiorców jest 5,2 mln. – Miesięcznie pozyskujemy kilkanaście tysięcy nowych klientów – mówi PAP Marek Szostek, wiceprezes PGE. 5,2 mln klientów będzie miał również katowicki Tauron po tym, gdy przejmie GZE (Górnośląski Zakład Elektroenergetyczny) od Vattenfalla. Transakcja dojdzie do skutku prawdopodobnie w tym roku,

kiedy zgodzi się na nią Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

:: "Dziennik Gazeta Prawna": Wyborcze łupki Tuska.

Premier zapewnił, że wie, jak podzielić pieniądze z gazu z łupków, jaki popłynie już w 2014 r. Poinformował też, że rząd ma założenia do ustawy, która to rozstrzygnie. Gazeta sprawdziła te deklaracje. Okazuje się, że prawnicy siedli do ustawy 2 – 3 tygodnie temu i nikt nie jest w stanie przedstawić konkretów. Potwierdzają to również rozmowy z ekspertami, politykami PO, a nawet odpowiedź, jaką "DGP" otrzymał z resortu skarbu.

Reklama
Reklama

(wydanie papierowe)

:: "Dziennik Gazeta Prawna": Gaz łupkowy także w RPA.

Brytyjsko-holenderski koncern wydobywczy Shell jest gotowy rozpocząć poszukiwania gazu łupkowego w RPA. Pierwsze próbne odwierty w półpustynnym regionie Karoo są wyjątkowo obiecujące. Koncern zamierza wydać na poszukiwania blisko 200 mln dol.

(wydanie papierowe)

:: "Gazeta Wyborcza": Ciszej nad tą elektrownią.

Większość polityków popiera budowę pierwszej elektrowni atomowej w Polsce, ale podczas kampanii wyborczej to temat tabu. - Coraz więcej osób sprzeciwia się atomowi, więc przed wyborami politycy unikają niewygodnego tematu -

Reklama
Reklama
Energetyka
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Materiał Promocyjny
Kameralna. Niska zabudowa, wysoki standard myślenia o przestrzeni
Energetyka
Premier powołał na stanowisko nową prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Energetyka
Nowy sojusz energetyczny w rządzie? Apel o zwiększenie kompetencji resortu energii
Energetyka
Bloki gazowe i magazyny energii gwarancją stabilności systemu
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Energetyka
Ile będą kosztować osłony chroniące przed podwyżkami cen ciepła? Minister podaje szacunki
Materiał Promocyjny
Nadciąga wielka zmiana dla branży tekstylnej. Dla rynku to też szansa
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama