Jak wyjaśnia spółka decyzja o rozszerzeniu w ten sposób składu zarządu wynika z nowej strategii korporacyjnej grupy. Enea zintegrowała swój obszar wytwarzania i do 2020 roku planuje sięgające 4,5 mld złotych inwestycje w OZE.

Michał Prażyński jest menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu, budowaniu i wdrażaniu strategii w obszarze energetyki odnawialnej. Ukończył Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Wodnej Politechniki Gdańskiej, jest także absolwentem studiów Executive MBA Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Helsinki School of Economics. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w polskim oddziale światowego lidera w energetyce odnawialnej - Iberdrola Renewables Poland (w latach 2009-2011) oraz w PGE Energia Odnawialna (2012-2013).

W zarządzie Enea Wytwarzanie zasiadają obecnie Krzysztof Sadowski - na stanowisku prezes zarządu oraz czterech wiceprezesów: Piotr Andrusiewicz - ds. technicznych, Grzegorz Staniewski - ds. strategii i rozwoju, Piotr Janicki - ds. ekonomiczno - finansowych i Grzegorz Mierzejewski - ds. pracowniczych.