Gazprom zbudował ok. 25 km drugiej nitki Tureckiego Potoku

Rosyjski koncern Gazprom buduje drugą nitkę gazociągu Turecki Potok, którą docelowo ma płynąć gaz do Europy Południowej; ułożono już 20-25 kilometrów rurociągu - podał w środę dziennik gospodarczy "Wiedomosti", cytując źródła we władzach i w jednej z firm.

Aktualizacja: 19.07.2017 13:03 Publikacja: 19.07.2017 12:56

Gazprom zbudował ok. 25 km drugiej nitki Tureckiego Potoku

Foto: Bloomberg

Według gazety drugą nitkę układa na dnie Morza Czarnego statek Audacia, należący do szwajcarskiej firmy Allseas.

"Wiedomosti" piszą, że zgodnie z danymi portalu internetowego Marinetraffic, śledzącego ruch statków w czasie rzeczywistym, Audacia przebywa obecnie kilka kilometrów na południe od miejscowości Małyj Utrysz znajdującej się na rosyjskim wybrzeżu Morza Czarnego. W ostatnich dniach jednostka przemieszcza się ze średnią prędkością 4-5 km na dobę po trasie, wzdłuż której wcześniej ułożona została pierwsza nitka Tureckiego Potoku - relacjonuje dziennik. Odpowiada to w przybliżeniu zapowiadanej wcześniej prędkości układania morskiego odcinka gazociągu.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Energetyka
Prąd nad Bałtykiem podrożał po synchronizacji z Unią. Powodów jest kilka
Energetyka
Niemal 400 mld zł na inwestycje. Jest nowa strategia Orlenu
Energetyka
Transformacja energetyczna to walka o bezpieczeństwo kraju i przyszłość przemysłu
Energetyka
Rosnące ceny energii zostaną przerzucone na spółki energetyczne? Jest zapowiedź
Energetyka
Więcej gazu w transformacji