Reklama

Rosja rzuci Ameryce łupkową rękawicę

Kończą się dostępne złoża ropy w Rosji. Wobec sankcji Zachodu na wiercenia w Arktyce Kreml stawia na ropę z pokładów łupkowych.
Rosja rzuci Ameryce łupkową rękawicę

Foto: Bloomberg

Na początku 2019 r. ma ruszyć pierwsze rosyjskie wydobycie ropy z pokładów łupków bitumicznych. Resort przyrody przygotował umożliwiającą to nowelizację ustawy o zasobach naturalnych – informuje gazeta „Izwestia".

Zgodnie z nowelą koncerny dostaną do wykorzystania specjalne „poligony", na których będą testować nowe technologie wydobycia surowca. Ropa z łupków jest wysokiej jakości – lekka i mało zanieczyszczona, ale uważana za trudno dostępną. Dziś przemysłowe wydobycie prowadzone jest tylko w USA.

-50% na pakiet subskrypcji RP.PL z NYT!

Skorzystaj z wiosennej promocji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji.

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Kliknij i przejdź do szczegółów

Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama