Nowa fabryka RWE Innology w Waycross w stanie Georgia ma rocznie produkować 750 tys. ton peletu -  granulatu drzewnego. Inwestycja kosztowała 120 mln euro. Surowiec do produkcji peletów pochodzi z lasów  (dedykowanych plantacji).

Pierwsze partie peletu zostaną wysłane do Europy latem. RWE informuje, że ekologiczne paliwo zastąpi spalania węgla, co powinny zmniejszyć emisje dwutlenku węgla o milion ton rocznie. — Przez wykorzystanie peletu drzewnego w naszych europejskich elektrowniach znacznie zwiększymy udział biomasy w produkcji energii elektrycznej. To uczyni z nas lidera we współspalaniu biomasy w konwencjonalnych elektrowniach — zapowiada Leonhard Birnbam, dyrektor ds. handlowych RWE.

Firma planuje przestawienie elektrowni węglowej w angielskim Tilbury pod Londynem na biomasę. Elektrownia o mocy 750 MW będzie działała tylko do 2015 r. W tym czasie spali 2 mln ton biomasy z czego połowa będzie pochodziła z Georgii.

Współspalanie ma się odbywać też w holenderskiej elektrowni RWE w Amer. Teraz spala ona 30 proc. biomasy - ten udział ma wzrosnąć do 50 proc., a docelowo do 80 proc.