Wczoraj Statoil Poland oraz St1 Polska podpisały umowę dotyczącą nabycia 16 stacji paliw i 10 niezabudowanych nieruchomości. W wyniku transakcji Norwegowie zwiększyli swoją sieć o 5 proc. do 326 obiektów. Przedwstępną umowę strony podpisały w grudniu ubiegłego roku. Na transakcję zgodził się już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Nabycie sieci stacji St1 w Polsce stanowi kolejny krok w realizacji naszych ambicji rozwojowych na polskim rynku - informuje w komunikacie prasowym Jórn Madsen, wiceprezes Statoil Fuel & Retail ds. Obszaru Biznesowego Europa Centralna i Wschodnia.

Przejęte przez Statoil Poland stacje paliw to obiekty automatyczne, bezobsługowe, czynne całą dobę. Stacje zlokalizowane są w centralnej i w południowej części Polski. Proces re-brandingu stacji St1 na Statoil 1-2-3 zostanie przeprowadzony w najbliższych kilku miesiącach.

- W wyniku transakcji nabycia sieci St1 wzmocnieniu uległa pozycja Statoil Poland na polskim rynku stacji automatycznych, bezobsługowych. Inwestycja ta potwierdza fakt, że Statoil Poland ma zamiar pozostać w czołówce zagranicznych inwestorów detalicznych w części sektora paliwowego w Polsce - stwierdza Andrzej Magryś, prezes Statoil Poland.

Statoil Poland jest obecny w Polsce od 1992 r. Prowadzi sieć stacji paliw liczącą 326 obiektów. Na posiadaną sieć składa się: 187 stacji typu Premium, 70 stacji franczyzowych Premium i 69 stacji typu 1-2-3 (segment ekonomiczny). Firma zatrudnia w Polsce około 3 tys. osób. Statoil Poland jest częścią spółki Statoil Fuel & Retail.