Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Grupy Duon zgodziło się na emisję warrantów subskrypcyjnych z prawem do objęcia 9,09 mln akcji serii N. Ich cenę emisyjna ustalono na 1,76 zł. Wszystkie walory zostaną zaoferowane cypryjskiej firmie Navitas CEE Investments. Podmiot ten otrzyma papiery Grupy Duon o wartości 16 mln zł jako częściową zapłatę za sprzedawane udziały w firmie AMB Energia. Kolejne 16 mln zł na poczet tej transakcji giełdowa spółka zapłaci w gotówce.

- Przejmując AMB Energię zyskujemy sieć sprzedaży, dzięki której będziemy mogli pozyskać nowych odbiorców energii elektrycznej i gazu, przede wszystkim wśród małego biznesu. Liczmy, że odpowiednio dużą bazę klientów zbudujemy w przyszłym roku – mówi Mariusz Caliński, prezes Grupy Duon. Dodaje, że najwcześniej w 2016 r. odbiorcy, których pozyska AMB Energia, zaczną przynosić na tyle duże wpływy, że będą miały istotny wpływ na skonsolidowane wyniki.

Wcześniej Grupa Duon informowała, że AMB Energia zbudowała największą w Polsce sieć sprzedaży energii do przedsiębiorstw oferowanej na zasadzie TPA, czyli z wykorzystaniem infrastruktury należącej do stron trzecich. Pozyskując klientów na rzecz dużych grup energetycznych, zakontraktowała sprzedaż około 2 TWh prądu do 23 tys. odbiorców biznesowych. To daje jej 19-proc. udziału w zliberalizowanym rynku przedsiębiorstw, które zmieniły sprzedawcę.

Informacje podane przez Grupę Duon w ostatnich miesiącach oraz pozytywne opinie analityków powodują, że kurs akcji spółki od września znajduje się na stosunkowo wysokim poziomie, gdyż niemal na stałe przekroczył poziom 2 zł. Wcześniej tak wysoko znajdował się na początku 2012 r.