Aktualizacja: 18.03.2015 13:56 Publikacja: 18.03.2015 13:56
Foto: Bloomberg
W związku z tym resort chce przygotować nowelizację ustawy. - Celem nie będzie zmiana założeń wsparcia prosumentów, ale ich „techniczne" doprecyzowanie, aby nie rodziły one wątpliwości wśród inwestorów czy instytucji, które tą ustawę mają stosować – podkreślał Pietrewicz przemawiając podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji ds. energetyki.
Finalnie przyjętą przez Sejm ustawę o OZE wiceminister Pietrewicz ocenił jako dobrą. Jednakże wskazał, że poprzez wprowadzenie takiego wsparcia, które może okazać się nadmiarowe w rozumieniu zapisów pomocy publicznej, zamiast modelu „obywatel-prosument" promuje się model „obywatel-producent".
Po zakończeniu sezonu grzewczego ceny węgla zwykle spadają. Dla klientów to dobry moment na zakup surowca na przyszły sezon. Ile kosztuje węgiel w marcu 2025? Na największe obniżki trzeba jeszcze poczekać.
Po tym, jak w ubiegły weekend Litwa, Łotwa i Estonia odłączyły się po 65 latach od rosyjskich sieci energetycznych i podłączyły do zachodnich, ceny prądu nad Bałtykiem poszły w górę. Wilno uspokaja, że nie ma to związku z synchronizacją.
Skumulowane nakłady inwestycyjne Grupy Orlen z uwzględnieniem inwestycji kapitałowych w latach 2025-2035 mogą wynieść od 350 do 380 mld zł - czytamy w ogłoszonej właśnie nowej strategii Orlenu.
Stabilne dostawy energii po konkurencyjnych cenach są kluczowe dla przemysłu i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Transformacja energetyczna musi być prowadzona w sposób bezpieczny dla systemu energetycznego – podkreślają eksperci BCG.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
– Spółki energetyczne muszą się podzielić odpowiedzialnością za ceny energii – powiedział podczas Konwencji Koalicji Obywatelskiej w Gliwicach Rafał Trzaskowski, kandydat KO w wyborach prezydenckich.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Choć początek roku nie przyniósł przedsiębiorcom worka nowych naborów w programach wsparcia pieniędzmi unijnymi, to jeśli się poszpera, można znaleźć interesujące oferty. Wśród nich jest wsparcie budowy magazynów energii i, co rzadkie, rzemieślników.
W czasach intensywnej transformacji rolniczej, jak pokazują działania w UE, współpraca między rolnikami jest kluczowa dla zwiększenia konkurencyjności i wprowadzania innowacji.
Rozwój i innowacje na obszarach wiejskich są kluczowe dla przyszłości rolnictwa, a lokalni liderzy wskazujący wyzwania i edukujący w zakresie potrzebnych zmian to jeden z najważniejszych, a niedostrzegalnych elementów wprowadzania innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.
Rolnictwo zmienia swoje podejście do energetyki dzięki dofinansowaniu, wysokim rachunkom oraz... wymaganiom klientów dotyczącym żywności.
Wysokie ceny energii, wynikające z państwowego monopolu jej produkcji z węgla z nierentownych kopalń, plus monopol przesyłu – oto jedna z przyczyn spadku konkurencyjności naszego przemysłu.
Korporacyjne umowy na zakup energii ze źródeł odnawialnych (OZE) mogą wesprzeć realizację strategii dekarbonizacji oraz spełniania wymogów w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju.
Dla producentów żywności dostępne są polisy oraz kredyty na wsparcie po stratach, jednak praktyka pokazuje, że potrzebne są modyfikacje warunków ubezpieczeń. Bardziej pomocna powinna być także aplikacja suszowa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas