Nadzwyczajne walne zgromadzenie Enei zdecydowało o powołaniu w skład rady nadzorczej spółki Piotra Szymanka, Monikę Starecką, Michała Gniatkowskiego, Zbigniewa Szymczaka i Ewę Bagińską. Zostali oni zgłoszeni do RN przez Skarb Państwa. Przewodniczącą  została wybrana Ewa Bagińska. Ze składu rady nadzorczej odwołani zostali zaś Roman Stryjski, Paweł Łącki, Aneta Kordowska.

Czytaj więcej

Enea sądzić się będzie za węglową Ostrołękę. Jest decyzja akcjonariuszy

Rada nadzorcza Enei liczy obecnie 10 osób. W jej skład, poza powołanymi we wtorek członkami, wchodzą także: Mariusz Pliszka, Mariusz Damasiewicz, Tomasz Lis, Mariusz Romańczuk, a także powołana na mocy przysługujących uprawnień ministrowi aktywów państwowych w poniedziałek Agata Michalska-Olek.

Swój sprzeciw i krytyczne zdanie o nominowanych wyraził jeden z mniejszościowych akcjonariuszy. — Widzę tylko jedną osobę, która jest związana z energetyką, reszta to prawnicy. To nam daje do myślenia. Rada nadzorcza powinna mieść 2-3 fachowców z branży, które będą wsparciem dla firmy — powiedział znany biznesmen Zbigniew Jakubas, który osobiście pojawił się na walnym firmy.