Z PGNiG do PGE. Kadrowe roszady w wiatrowej spółce

Kilka dni po rozstrzygnięciu na korzyść PGE Baltica pozwolenia lokalizacyjnego dla kolejnego projektu morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, PGE Baltica zmienia prezesa. Do PGE wraca po kilku latach Arkadiusz Sekściński, który ostatnio pracował w PGNiG.

Publikacja: 11.01.2023 10:02

Arkadiusz Sekściński

Arkadiusz Sekściński

Foto: PAP, Grzegorz Momot

Jak czytamy na stronie spółki celowej Polskiej Grupy Energetycznej odpowiedzialnej za rozwój morskich farm wiatrowych, w wyniku postępowania kwalifikacyjnego rada nadzorcza PGE Baltica powołała do zarządu spółki 11 stycznia 2023 r. Arkadiusza Sekścińskiego, powierzając mu funkcję prezesa. Dotychczasowy prezes spółki Dariusz Lociński zostaje w zarządzie na stanowisku wiceprezesa ds. rozwoju.

Arkadiusz Sekściński jeszcze kilkanaście dni temu pełni funkcję wiceprezesa gazowej spółki PGNiG, gdzie był odpowiedzialny za jej rozwój. Do tej firmy trafił jeszcze za czasów byłego już prezesa PGNiG Jerzego Kwiecińskiego w styczniu 2020 r. Był tam wówczas odpowiedzialny za zielone projekty spółki jak biogaz i OZE oraz nowe technologie. Arkadiusz Sekściński był przez wiele lat związany z sektorem energetyki wiatrowej. W latach 2011-2016 pracował w Polskim Stowarzyszeniu Energetyki Wiatrowej, pełniąc m.in. funkcję wiceprezesa. Następnie trafił do spółki PGE Energia Odnawialna, w której do 2020 r. pełnił funkcję prezesa.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Energetyka Zawodowa
Rafako szykuje się do zwolnień grupowych
Energetyka Zawodowa
Jak zaradzić problemom z dostępem mocy do produkcji prądu?
Energetyka Zawodowa
EBOR chce złagodzić zimę w Ukrainie. Bank wspiera energetykę
Energetyka Zawodowa
Zadania nowego pełnomocnika: moc do produkcji prądu i model finansowania atomu
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Energetyka Zawodowa
Energa wskazuje plusy dalszej obecności na GPW. W tle finansowanie transformacji