Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.07.2025 15:30 Publikacja: 20.11.2022 10:28
Foto: Carina Johansen/Bloomberg
Zdaniem analityków z branży energetycznej w Europie jest więcej takich łatwych celów. — A ostatnio byliśmy świadkami bardzo dziwnych ataków hakerskich. Europejska sieć energetyczna jest ogromna i fizycznie nie jest możliwe, aby była w 100 procentach chroniona — mówi Evangelos Ouzounis, który w Unii Europejskiej odpowiada za cyberbezpieczeństwo. Przypomina, że od czasu uszkodzenia gazociągów łączących Rosję z Niemcami kraje członkowskie NATO zwiększyły liczbę satelitów, samolotów zwiadowczych, statków i łodzi podwodnych i stworzyło zaporą dla wrogich dronów na Morzu Północnym i Bałtyku. Wieka Brytania ze swojej strony zapowiada inwestycje w statki, które miałyby strzec bezpieczeństwa pomorskich kabli i gazociągów. Czy to wystarczy? — Rosjanie wyraźnie prowokują NATO i sprawdzają gdzie najskuteczniej będzie można uderzyć — uważa cytowana przez Bloomberga Kristine Berzina z waszyngtońskiego oddziału German Marshall Fund.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Udział odnawialnych źródeł energii w produkcji prądu w czerwcu niemal zrównał się z węglem. Dane produkcyjne róż...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
PGE i ZE PAK zakończyły negocjacje w sprawie potencjalnego nabycia przez PGE udziałów w firmie PAK CCGT (realizu...
Do ponad miliardowej transakcji na polskim rynku energetycznym jednak nie dojdzie. PGE poinformowała, że do zaku...
Rząd finalizuje prace nad tzw. pakietem blackoutowym, który ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii elektrycz...
Rząd chce wprowadzić do procedowanego projektu ustawy wiatrakowej poprawkę o mrożeniu cen energii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas