Prokuratora okręgowego w Południowej Karolinie oskarżyła byłego wiceprezesa Westinghouse, za jego rolę w spisku dotyczącym publikowania nieprawdziwych informacji na temat budowy nowych bloków jądrowych w elektrowni jądrowej VC Summer. Benjamin pełnił funkcję wiceprezesa ds. nowych elektrowni i głównych projektów i bezpośrednio nadzorował wszystkie projekty nuklearne na całym świecie dla Westinghouse, w tym budowę VC Summer. W sumie postawiono mu 16 zarzutów, w tym m.in. o ukrywanie informacji dotyczących przekroczenia kosztów i opóźnień w harmonogramie prac, które przeszkodziły w budowie dwóch reaktorów jądrowych w Karolinie Południowej.

Zarzuty, które postawiono byłemu wiceprezesowi Westinghouse niosą ze sobą maksymalnie dwadzieścia lat więzienia i grzywnę w wysokości 5 mln dol.

Projekt VC Summer powstawał na zlecenie firm SCANA i Santee Cooper jednak w 2017 r. zakończono inwestycję, która zakładała budowę dwóch reaktorów, które ukończone były mniej niż w 40 proc. Benjamin jest czwartą osobą oskarżoną w związku z trwającym dochodzeniem w sprawie okoliczności tego nieudanego projektu, który kosztował 9 mld dol. zanim został spisany na straty.

Zgodnie z aktem oskarżenia, w 2016 r. i 2017 r, kiedy Westinghouse miał bezpośrednią kontrolę nad budową i harmonogramem projektu, Benjamin otrzymał informację, że prace w VC Summer były znacznie opóźnione i przekroczyły budżet. Niemniej jednak, w różnych momentach od września 2016 r. do marca 2017 r., Benjamin zapewniał właścicieli, że jednostki zostaną ukończone zgodnie z harmonogramem i podjął aktywne kroki w celu ukrycia przed właścicielami szkodliwych informacji na temat harmonogramu projektu.