Oferta dopasowana do oczekiwań klienta

Dla nowo przyłączanych budynków jednorodzinnych cena ogrzewania w sposób realny zmniejszy się o kilkadziesiąt procent względem analogicznych kosztów wynikających z taryfy jednostrefowej.

Publikacja: 01.06.2018 14:05

Oferta dopasowana  do oczekiwań klienta

Foto: energia.rp.pl

Taryfa antysmogowa, efektywne instalacje grzewcze oraz ogólnie efektywność energetyczna, podnoszenie świadomości, jeśli chodzi o wpływ człowieka na ekologię, i konsekwentna edukacja w tym zakresie – to elementy, które trzeba traktować łącznie
w walce o czyste powietrze w Polsce. PGE Polska Grupa Energetyczna angażuje się w ten proces.

Jako sprzedawcy energii ucieszyliśmy się z wprowadzenia na początku roku taryfy antysmogowej. Oferty zbudowane na jej podstawie dopełniają katalog taryf oferowanych przez sprzedawców i dystrybutorów energii elektrycznej. Mamy świadomość, że działania podejmowane w tym względzie przez rząd i Ministerstwo Energii mają charakter długofalowego programu, a oferta antysmogowa jest jednym z jego elementów.

Kluczowe dopasowanie oferty

Dlaczego to dopełnienie jest takie ważne? W przypadku gospodarstw domowych kluczowa rzecz to dopasowanie produktu do profilu i oczekiwań klienta, co w efekcie wpłynie na jego realne oszczędności.
Biorąc to pod uwagę, w zakresie obsługi i sprzedaży kierujemy się filozofią, zgodnie z którą z jednej strony jesteśmy doradcą coraz bardziej świadomych klientów, a z drugiej strony, chcemy prezentować szeroki wachlarz ofert.
Jednym z optymalnych rozwiązań, jeśli chodzi o potrzeby odbiorców, jest propozycja antysmogowa. Jej atutem jest długofalowość i stabilność, a co za tym idzie – przewidywalność pozwalająca na oszacowanie kosztów ogrzewania w dłuższej perspektywie czasowej.

Technologia korzystna dla środowiska

Dla nowo przyłączanych budynków jednorodzinnych cena ogrzewania w sposób realny zmniejszy się o kilkadziesiąt procent względem analogicznych kosztów generowanych w taryfie jednostrefowej. Może to stanowić jeden z powodów wyboru technologii grzewczej korzystnej dla środowiska, takiej jak ogrzewanie elektryczne czy też sterowane pompy ciepła. Oszczędności wynikają bowiem ze specyfiki zużycia (godziny nocne), a także ze stosowania właściwej technologii grzewczej.
Oferta antysmogowa PGE cieszy się zainteresowaniem i klienci pytają o szczegóły jej praktycznego zastosowania. Żeby mieć pełne dane na ten temat, musimy jeszcze trochę poczekać. Wprowadzenie
w życie taryfy antysmogowej przypadło na środek okresu grzewczego i tylko niewielka część klientów mogła sobie wówczas pozwolić na zmianę sposobu ogrzewania.

Mogą być usługi dodatkowe

Z naszej oferty korzystają klienci, którzy rozpoczynają wykorzystywanie energii elektrycznej w celach grzewczych. Dotyczy to głównie nowych instalacji i nowych obiektów jednorodzinnych, choć pojawiają się także klienci modernizujący ogrzewanie w obiektach wielorodzinnych. Można powiedzieć, że z oferty korzysta grupa klientów, dla której – w samym założeniu – była ona tworzona.
Jest ona dostępna w dwóch wariantach: z usługami dodatkowymi i bez tych usług. Wybór i dopasowanie do potrzeb pozostawiamy klientom. Niezależnym od nas uzupełnieniem są programy wspierające wymianę pieców organizowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i poszczególne miasta.

Materiał powstał przy współpracy z PGE Obrót.

Akcje Specjalne
Bezpiecznie przejść przez czas zmian
Akcje Specjalne
Sieci, czyli wąskie gardło transformacji energetycznej
Akcje Specjalne
Dobre chęci to za mało. Jak sfinansować energetyczną rewolucję?
Akcje Specjalne
Węglowe zaszłości. Dłuższy dystans, większe wyzwania
Akcje Specjalne
Rolnicy i sadownicy postulują zmiany