Jak informuje portal slazag.pl, praca więźniów to efekt współpracy zakładu karnego w Jastrzębiu-Zdroju oraz Gliwickiego Zakładu Usług Górniczych, państwowej spółki, realizującej program „praca dla więźniów".

Osadzeni pracują pod ziemią i dostają wszystkie dodatki, które przysługują górników. Łącznie z Barbórką. – Chodzi o to, żeby pomogli i wspomogli spółki górnicze, Państwo Polskie, wszystkich tych, którzy węgla potrzebują - powiedział Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości cytowany przez portal slazag.pl.

Czytaj więcej

Gaz jest coraz tańszy. Cena spada kolejny dzień

Jak informuje portal, więźniowie otrzymali umowę o pracę ze wszystkimi obostrzeniami Kodeksu pracy i naszego regulaminu. Wedle informacji płk Krzysztofa Stefanowskiego, zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, każdego dnia osadzeni rekrutowani są w kopalniach, lasach państwowych czy Poczcie Polskiej. – Uważamy, że więźniowie nie powinni siedzieć cały dzień we celi, oglądać telewizji. Tylko wziąć się do roboty. To pomaga resocjalizacji – wskazał Michał Woś.