Reklama

Coraz bardziej prawdopodobna nowa posada dla Wojciecha Kałuży w JSW

Śląski samorządowiec związany z PiS Wojciech Kałuża trafi prawdopodobnie do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Związki zawodowe zdają się tę informację potwierdzać.

Publikacja: 12.12.2022 19:59

Wojciech Kałuża

Wojciech Kałuża

Foto: PAP, Hanna Bardo

Śląski polityk w 2018 r., po wyborach samorządowych jako polityk Platformy Obywatelskiej, przeszedł do PiS, przez co opozycja straciła większość w sejmiku wojewódzkim. Teraz, kiedy PO odzyskało władzę, a Kałuża stracił posadę wicemarszałka województwa śląskiego, trwa poszukiwanie miejsca dla tego polityka.

O możliwym transferze Kałuży do węglowej spółki jako pierwsza na początku grudnia poinformowała „Polityka Insight”. Teraz tę informację powtórzył w Radiu Piekary cytowany przez portal slazag.pl szef związku zawodowego „Sierpień'80” Bogusław Ziętek. Kałuża miałby w JSW zostać wiceprezesem ds. rozwoju spółki. Obecnie funkcję tę sprawuje prezes Tomasz Cudny.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Węgiel
Rząd zdradził, kiedy spodziewa się zgody Brukseli na dotowanie kopalń
Węgiel
Bogdanka i związki zawodowe nadal bez porozumienia. Będzie doradca
Węgiel
Polskie służby geologiczne poszukują cennych pierwiastków w hałdach pogórniczych
Węgiel
Putin wykończył rosyjskie górnictwo. Nikt nie chce jego węgla
Węgiel
O ile wzrosną wynagrodzenia górników? Rozmowy trwają
Reklama
Reklama