Stanowisko ma objąć poseł PiS ze Śląska Marek Wesoły. Niedawno przegrał wybory na prezydenta Rudy Śląskiej.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zamierza wzmocnić kierownictwo swojego resortu w obszarze górnictwa węglowego. Chce to osiągnąć dzięki powołaniu nowego wiceministra, który miałby przejąć nadzór nad tematami, ale także spółkami węglowymi – pisze Business Insider Polska.

Czytaj więcej

Wybory w Rudzie Śląskiej. Nieoficjalnie: Pierończyk nowym prezydentem miasta

Od kilku tygodniu mówi się, że będzie to poseł PiS Marek Wesoły. Dla tej kandydatury jest już zgoda polityczna w kierownictwie partii – pisze portal powołując się na anonimowego informatora. Wesoły ma dostać nominacje jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Marek Wesoły zastąpić Piotra Pyzika, który teraz nadzoruje tematy górniczo-hutnicze i jest pełnomocnikiem rządu transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Pyzik ma zostać w kierownictwie MAP ze zmienionym zakresem obowiązków.

Marek Wesoły na swojej stronie internetowej podaje, że ukończył studia wyższe na wydziale teologii oraz ma dyplom MBA z zarządzania. Jest przedsiębiorcą, przez blisko dekadę był radnym, a od 2019 r. zasiada w ławach poselskich.