Będzie nowy wiceminister od węgla. To poseł PiS ze Śląska

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia powinno być znane nazwisko nowego wiceministra aktywów państwowych, który będzie nadzorował sprawy związane z górnictwem węgla – informuje Business Insider Polska.

Publikacja: 09.12.2022 10:29

Poseł PiS Marek Jacek Wesoły

Poseł PiS Marek Jacek Wesoły

Foto: PAP/Leszek Szymański

Stanowisko ma objąć poseł PiS ze Śląska Marek Wesoły. Niedawno przegrał wybory na prezydenta Rudy Śląskiej.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zamierza wzmocnić kierownictwo swojego resortu w obszarze górnictwa węglowego. Chce to osiągnąć dzięki powołaniu nowego wiceministra, który miałby przejąć nadzór nad tematami, ale także spółkami węglowymi – pisze Business Insider Polska.

Czytaj więcej

Wybory w Rudzie Śląskiej. Nieoficjalnie: Pierończyk nowym prezydentem miasta

Od kilku tygodniu mówi się, że będzie to poseł PiS Marek Wesoły. Dla tej kandydatury jest już zgoda polityczna w kierownictwie partii – pisze portal powołując się na anonimowego informatora. Wesoły ma dostać nominacje jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Marek Wesoły zastąpić Piotra Pyzika, który teraz nadzoruje tematy górniczo-hutnicze i jest pełnomocnikiem rządu transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Pyzik ma zostać w kierownictwie MAP ze zmienionym zakresem obowiązków.

Marek Wesoły na swojej stronie internetowej podaje, że ukończył studia wyższe na wydziale teologii oraz ma dyplom MBA z zarządzania. Jest przedsiębiorcą, przez blisko dekadę był radnym, a od 2019 r. zasiada w ławach poselskich.

Węgiel
Porządki kadrowe w Bogdance. Nowa rada nadzorcza odwołała zarząd
Węgiel
Pożary dławią wydobycie JSW. Spółka podała dane produkcyjne
Węgiel
Minister przemysłu Marzena Czarnecka o planie rządu na górnictwo
Węgiel
Do węglowej spółki PGE wraca jej dawny prezes
Węgiel
Państwowe spółki z zakazem importu węgla. Normy zapasów przekraczają 200 proc.