Następcą Artura Wasila ma zostać Kasjan Wyligała, obecny wiceprezes ds. strategii i rozwoju – dowiedziała się w środę redakcja. W czwartek do gry o posadę prezesa Bogdanki wszedł jeszcze Artur Wasilewski, dotychczasowy zastępca prezesa zarządu ds. ekonomiczno-finansowych spółki. - Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę - zastrzega źródło zbliżone do rządu.

W piątek rada nadzorcza Bogdanki rozpatrzy wniosek o odwołanie prezesa Artura Wasila – napisał na Twitterze wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Powodem są słabsze dane dotyczące wydobycia. – Jestem po rozmowie z prezesem Grupy Enea Pawłem Majewskim (Bogdanka należy do Enei – red.). W piątek (16 września red.) podczas Rady Nadzorczej LW Bogdanka rozpatrzony zostanie punkt o odwołaniu Prezesa A. Wasila – napisał Sasin.

Czytaj więcej

Będzie mniej węgla. Prezes straci stanowisko

Źródła zbliżone do rządu tłumaczą, skąd taka decyzja. Zmiany w kierownictwie jednej z największych spółek wydobywczych w kraju są spowodowane słabszymi danymi dotyczącymi wydobycia węgla. Tego samego dnia, chwilę przed informacją premiera Sasina, zarząd firmy przekazał, że w związku z pojawieniem się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia Lubelski Węgiel Bogdanka ponownie obniżył cel produkcyjny na ten rok do ok. 8,3 mln ton węgla handlowego z oczekiwanych wcześniej 9,2 mln ton.