Rada nadzorcza Azotów szuka kandydatów do zarządu spółki

Do obsadzenia jest stanowisko prezesa i pięciu członków zarządu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 marca, Z kolei rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano w dniach 18-19 marca.

Publikacja: 28.02.2024 11:12

Rada nadzorcza Azotów szuka kandydatów do zarządu spółki

Foto: materiały prasowe

Rada nadzorcza tarnowskich Azotów ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i pięciu członków zarządu: ds. finansowych, ds. rozwoju i restrukturyzacji, segmentu agro i chemia, segmentu tworzywa i polimery oraz ds. energetyki. Zgłoszenia od kandydatów będą przyjmowane do 14 marca do o godz. 12:00. Z kolei rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano od 18 do 19 marca.

Kandydaci, poza standardowymi wymagania dotyczącymi m.in. wyższego wykształcenia i co najmniej trzyletniego doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, powinni posiadać atuty, które będą ich predysponować do wykonywania określonej funkcji. Dla przykładu, wobec przyszłego prezesa oczekuje się doświadczenia zawodowego w branży nawozowej, chemicznej lub energetycznej oraz umiejętności wyznaczania i realizowania strategicznych celów biznesowych. Ponadto powinien posiadać kompetencje menedżerskie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania i kierowania złożonymi projektami oraz zespołami pracowników, a także być zaznajomiony z zasadami funkcjonowania spółek handlowych.

Czytaj więcej

Kosmiczne nagrody w ministerstwie finansów. Ponad 56 mln zł w ubiegłym roku

Kto może wejść do zarządu Azotów

Wzorem konkursów ogłaszanych w innych firmach z dominującym udziałem Skarbu Państwa (m.in. w Orlenie i KGHM) kandydatem na członka zarządu Azotów nie może być osoba, która pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego. Dyskwalifikuje też przynależność do organu partii politycznej, o ile reprezentuje się ją na zewnątrz lub jest się uprawnionym do zaciągania zobowiązań. Kolejne przeszkody uniemożliwiające kandydowanie to: zatrudnienie przez partię polityczną i pełnienie funkcji z wyboru w zakładowej organizacji związkowej w jakiejkolwiek spółce należącej do grupy kapitałowej.

Rada nadzorcza Azotów zastrzega sobie prawo zakończenia postępowania kwalifikacyjnego na członków zarządu bez wyłonienia kandydatów w każdym czasie i bez podania przyczyny. Ponadto może zmienić terminy postępowania.

Obecnie zarząd Azotów składa się z trzech osób. Na czele koncernu stoi Krzysztof Kołodziejczyk, którego rada delegowała ze swego grona do czasowego wykonywania czynności prezesa. Funkcję tę ma sprawować do chwili powołania nowego szefa spółki, jednakże nie dłużej niż przez trzy miesiące. Ponadto w zarządzie Azotów, powołani jeszcze za poprzedniej ekipy rządowej, pozostali wiceprezes Marek Wadowski i Zbigniew Paprocki, członek zarządu, będący jednocześnie dyrektorem generalnym.

Surowce i Paliwa
USA wyprodukowały pierwszy wzbogacony uran. Nerwowo na Kremlu
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Surowce i Paliwa
Nowy zarząd Orlenu rodzi się w bólach
Surowce i Paliwa
Wymiana władz w firmach grupy Azoty nabiera tempa
Surowce i Paliwa
Posłanka KO: prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zarobków w Orlenie
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Surowce i Paliwa
Kim jest Ireneusz Fąfara, nowy prezes Orlenu?