Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 11:05 Publikacja: 13.06.2022 12:50
Zniszczenia w Irpieniu w obwodzie kijowskim w wyniku rosyjskiego ostrzału rakietowego.
Foto: PAP/Maksym Polishchuk
Analitycy z niezależnego fińskiego Centrum Badań nad Energią i Czystym Powietrzem (CREA) opracowali raport „Financing Putin’s war: Fossil fuel imports from Russia in the first 100 days of the invasion” (Finansowanie wojny Putina: import paliw kopalnych z Rosji podczas pierwszych 100 dni inwazji na Ukrainę).
Obraz, jaki wyłania się z raportu, jest czarny: Rosjanie niszczyli i niszczą ukraińskie miasta, gwałcą, zabijają bezbronnych cywilów, kradną, co się da, porywają i wywożą w głąb Rosji setki tysięcy Ukraińców, a świat dalej zaopatruje się w rosyjską ropę, gaz i węgiel. I zarabia na interesach z reżimem.
Paliwa odnawialne pochodzenia niebiologicznego mogą obniżać emisje w sektorach trudnych do dekarbonizacji sektorach – to główny wniosek z raportu „Paliwa RFNBO. Charakterystyka, korzyści, wyzwania, perspektywy rozwoju” przygotowanego przez Krajowy Instytut Doradztwa Energetycznego na zlecenie Klubu Energetycznego, który został zaprezentowany podczas IV edycji HYDROGENCONFERENCE.PL która 26 listopada odbyła się w Warszawie.
Kanclerz Olaf Scholz oświadczył, że w związku z kryzysem przemysłu ciężkiego skarb państwa Niemiec przyjdzie z pomocą gigantowi Thyssenkrupp i obejmie w nim udział mniejszościowy.
Donald Trump ogłosił, że nałoży 25-procentowe cła na towary z Kanady i Meksyku. Na ile realne są te zapowiedzi? Eksperci różnią się w ocenie. Kanada niepokoi się jednak poważnie tymi deklaracjami, bo jest mocno związana z USA m.in. handlem ropą i gazem.
Ruszyła konsolidacja firm wsparcia, m.in. projektowych, wykonawczych, remontowych i serwisowych. Podobnie jest z tzw. Centrum Usług Wspólnych.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Kreml ostro skrytykował właściciela największego w Rosji złoża metali ziem rzadkich za opóźnienia w zagospodarowaniu „strategicznie ważnego zasobu”. Prywatna firma dostała wybór: albo przyspieszy inwestycje albo straci licencję na złoże.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Prezydent elekt Donald Trump chce znieść czas letni. Na swoim portalu społecznościowym zamieścił wpis, w którym poinformował, że z pomocą swojej partii podejmie próbę zakończenia praktyki zmian czasu po powrocie do urzędu.
Rosja wycofuje swoje wojska z północnej Syrii, ale nie opuszcza dwóch głównych baz po upadku Baszara Asada - informują źródła agencji Reutera w syryjskiej administracji. Jak zauważa agencja, odsunięcie od władzy Asada, który nawiązał bliski sojusz z Moskwą, wywołuje pytania o przyszłość rosyjskich baz w Syrii: bazy lotniczej Hmejmim w Latakii i bazy marynarki wojennej w Tartusie.
ABC News i jej czołowy prezenter George Stephanopoulos zawarli ugodę z Donaldem Trumpem w sprawie o zniesławienie. Stacja wpłaci 15 milionów dolarów na rzecz fundacji prezydenta-elekta oraz pokryje koszty jego prawników.
Ponad 250 tysięcy firm, zatrudniających ponad 6 milionów ludzi, wypracowuje dzięki turystyce 11 procent PKB Niemiec. Domagają się uwagi polityków i realizowania ich postulatów.
15 miliardów euro wydali w tym roku Niemcy na wycieczki zorganizowane. To rekordowa wartość. Ale nie wszystkie wartości napawają optymizmem touroperatorów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas