Tauron dołącza do TUW PZUW

Bloomberg

Wszystkie spółki z grupy Taurona przystąpią do Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW. Decyzję taką podjął zarząd katowickiego koncernu energetycznego.

W Towarzystwie są już inne spółki z sektora energetycznego kontrolowane przez Skarb Państwa. Jak tłumaczy zarząd Taurona członkostwo w TUW PZUW pozwoli w sposób w pełni transparentny kontrolować koszty ubezpieczenia i elastycznie dostosowywać do potrzeb zakres wymaganej ochrony ubezpieczeniowej.

Katowicki koncern od 2011 roku realizuje Politykę ubezpieczeniową. Jej głównym celem jest optymalizacja zakresu ochrony ubezpieczeniowej i kosztów transferu ryzyka poprzez zarządzanie ryzykiem majątkowym grupy.

– Jest to kolejny krok na drodze optymalizacji i racjonalizacji kosztów ochrony ubezpieczeniowej – mówi o przystąpieniu do TUW PZUW cytowany w komunikacie Marek Wadowski wiceprezes zarządu ds. finansów Taurona.

Dzięki tym działaniom grupa znacznie zredukowała koszty ubezpieczeń. Od momentu wprowadzenia pięć lat temu Polityki ubezpieczeniowej obniżyła łączną składkę ubezpieczeniową o ponad 50 proc., a skumulowane oszczędności z tytułu optymalizacji ubezpieczeń wyniosły ponad 80 mln zł.

Mogą Ci się również spodobać

Libia odbuduje wydobycie

W najbliższych trzech latach Libia planuje włożyć 20 mld dol. w odbudowę branży naftowej ...

Ropa ciągle na tej ścieżce

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Wiatr pcha farmy ku odbiorcom Trudne ...

Gotowe jest trzy czwarte Nord Stream 2

Gazprom pochwalił się, że gotowe jest 75 procent dwóch nowych nitek gazociągu północnego. Ani ...

Rachunek jak abonament na prąd

W przyszłości pojawi się nie tylko opłata stała za moc, ale też za dostęp ...

Katar pod lupą Brukseli

Komisja Europejska rozpoczęła dochodzenie antymonopolowe wobec katarskiego dostawcy LNG na rynek unijny. „KE otworzyła ...

W PKN Orlen rusza projekt montażu turbin wiatrowych na stacjach paliw

PKN Orlen pracuje nad projektem wyposażania stacji paliw w turbiny wiatrowe, które zapewniałyby część ...