Orlen zwiększy produkcję płynu do dezynfekcji rąk

Obecnie koncern jest w stanie wytwarzać ok. 750 tys. litrów tego preparatu tygodniowo.  Wkrótce planuje zwiększyć wydajność do 1,2 mln litrów.

Orlen Oil, firma zależna od PKN Orlen planuje do końca marca wyprodukować 2,5 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym. W kwietniu ma być to już 4,5 mln litrów. Aby zrealizować ten cel część mocy wytwórczych zakładów zlokalizowanych w Jedliczu (woj. podkarpackie) przestawiana jest z produkcji płynów do spryskiwaczy na produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Obecnie zakłady są w stanie wytwarzać ok. 750 tys. litrów tego preparatu tygodniowo. – W ciągu tygodnia zwiększymy wydajność do 1,2 mln litrów – zapowiada Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Obecnie produkcja w Jedliczu prowadzona jest na dwóch liniach technologicznych. Koncern zapowiedział, że do końca tego tygodnia płyn będzie dostępny na wszystkich jego krajowych stacjach paliw. – Będziemy mogli w jeszcze większym stopniu zaspokoić potrzeby rynku i klientów w walce z epidemią koronawirusa. Zwiększenie produkcji pozwoli również zoptymalizować koszty – mówi Obajtek.

Zakład w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów i olejów przemysłowych. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk. Produkcja ruszyła 12 marca.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czarne paliwo wypiera zielone w Enerdze

Do 80 proc. wzrośnie udział węgla w produkcji energii gdańskiej spółki po realizacji strategii ...

Unia zajrzy do zbiorników gazu Ukrainy

Rozpoczął się wspólny projekt Unii Europejskiej i Ukrainy – kompleksowej analizy stanu i możliwości ...

Nord Stream 2 może zostać objęty sankcjami

Nowe sankcje wobec Rosji mogą objąć zakaz budowy Nord Stream 2 – pisze wtorkowa ...

Kanał otwarty dla LNG

Panama zniosła ograniczenia w ruchu gazowców po kanale łączącym Pacyfik z Atlantykiem. To działanie ...

PKN Orlen sfinalizował zakup Unipetrolu

W wyniku wezwania płocki koncern zwiększył zaangażowanie w czeskiej spółce z prawie 63 proc. ...

Kurtyka: Będziemy szli w kierunku energetyki jądrowej

Małe reaktory jądrowe w wielu miejscach Polski to obiecująca przyszłość – mówił Michał Kurtyka, ...