Orlen zwiększy produkcję płynu do dezynfekcji rąk

Obecnie koncern jest w stanie wytwarzać ok. 750 tys. litrów tego preparatu tygodniowo.  Wkrótce planuje zwiększyć wydajność do 1,2 mln litrów.

Orlen Oil, firma zależna od PKN Orlen planuje do końca marca wyprodukować 2,5 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym. W kwietniu ma być to już 4,5 mln litrów. Aby zrealizować ten cel część mocy wytwórczych zakładów zlokalizowanych w Jedliczu (woj. podkarpackie) przestawiana jest z produkcji płynów do spryskiwaczy na produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Obecnie zakłady są w stanie wytwarzać ok. 750 tys. litrów tego preparatu tygodniowo. – W ciągu tygodnia zwiększymy wydajność do 1,2 mln litrów – zapowiada Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Obecnie produkcja w Jedliczu prowadzona jest na dwóch liniach technologicznych. Koncern zapowiedział, że do końca tego tygodnia płyn będzie dostępny na wszystkich jego krajowych stacjach paliw. – Będziemy mogli w jeszcze większym stopniu zaspokoić potrzeby rynku i klientów w walce z epidemią koronawirusa. Zwiększenie produkcji pozwoli również zoptymalizować koszty – mówi Obajtek.

Zakład w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów i olejów przemysłowych. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk. Produkcja ruszyła 12 marca.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Regulacje nie nadążają za rynkiem

Wierzę w scenariusz 90-proc. produkcji prądu z ekosiłowni w 2050 r. – mówi wiceprezes ...

LNG w Niemczech czyli spiesz się powoli

LNG (liquefied natural gas) jest skomplikowanym tematem w niemieckiej energetyce. Oprócz gazociągów Niemcy jak dotąd nie ...

Światowi przywódcy zbierają się na szczyt klimatyczny

Globalne ocieplenie nabiera impetu, tymczasem w Nowym Jorku światowi przywódcy zbierają się na kolejny ...

Ropa taniej w USA. Bliski Wschód pompuje więcej

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają z najwyższego poziomu od ...

Szwedzki rząd: budowa Nord Stream 2 osłabi nasze bezpieczeństwo

Szefowa szwedzkiej dyplomacji oraz minister obrony Szwecji oznajmili we wtorek, że wykorzystanie szwedzkich portów ...

Gazprom pojedzie koleją

Rosyjski rząd planuje jeden z największych i najtrudniejszych projektów transportowych w historii – najbardziej ...