JSW stara się o dotacje

www.jswkoks.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa do dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), czyli tzw. Planu Junckera, zgłosiła projekty warte w sumie 894,4 mln zł.

Wśród projektów zgłoszonych przez JSW, znajdują się przede wszystkim inwestycje w koksowniach. W tym: modernizacja baterii koksowniczej nr 4 w Koksowni Przyjaźń, budowa elektrociepłowni w Koksowni Radlin, budowa instalacji odsiarczania gazu koksowniczego w koksowniach Jadwiga i Radlin oraz trzeci etap modernizacji Radlina. Jeden z projektów dotyczy także zagospodarowania gazu z odmetanowania w kopalniach Budryk i Knurów – Szczygłowice.

Notowania JSW w czwartek rosły nawet o 9 proc., do 91,90 zł.

Spółka poinformowała, że w związku ze wstrząsem w kopalni Zofiówka w rejonie przygotowywanym do eksploatacji w III kwartale tego roku, produkcja węgla obniży się w tym roku maksymalnie o 380 tys. ton wobec planu. Spółka dodała, że zdarzenie może nie mieć wpływu na realizację zobowiązań kontraktowych, w związku ze stanem zapasów węgla i możliwościami produkcyjnymi kopalni.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Będzie coraz mniej prądu z węgla

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Będzie coraz mniej prądu z węgla ...

Wiatraki próbują, Energa odrzuca

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Wiatraki próbują, Energa odrzuca Inwestorzy wiatrowi ...

Litwa rezygnuje z gazu z Gazpromu

Cena rosyjskiego gazu nie zadowala Litwinów, dlatego przeszli na gaz z Norwegii. Państwowy operator ...

Będą podwyżki energii w 2017 roku

Do połowy grudnia poznamy nowe stawki na przesył i sprzedaż prądu. Część dostawców chce ...

Państwową energetykę dzieli podatek dla farm

Ustawa wiatrakowa wciąż budzi emocje. Nie wszyscy widzą podstawy do płacenia wyższej daniny od ...

OZE: Możemy tylko minimalizować skutki

Polska najprawdopodobniej nie zrealizuje unijnych zobowiązań w zakresie udziału odnawialnych źródeł energii w zużyciu ...