Instalacje fotowoltaiczne są modne, ekologiczne i opłacalne. O tym nie trzeba chyba już nikogo przekonywać. Zresztą ilość energooszczędnych inwestycji, jakie pojawiają się w Polsce pokazuje, że ten trend bazujący na energii odnawialnej jest bardzo ważny. Na fotowoltaikę decydują się właściciele domów, firmy, urzędy, miejsca użyteczności publicznej. Powstają także farmy fotowoltaiczne, które potrafią wygenerować bardzo dużo darmowej energii.

Opłacalna inwestycja

Osoby, które decydują się na system fotowoltaiczny z https://eeef.pl/, przede wszystkim biorą pod uwagę opłacalność tej inwestycji. Oczywiście trzeba mieć także na uwadze pewne uwarunkowania techniczne, a także to, jak panele będą wpływać na wygląd domu. Staną się przecież zauważalnym elementem całej bryły. Sama instalacja nie należy do najtańszych i dlatego powinna być włączona w ogólną sieć elektroenergetyczną. Właściciel w tym momencie staje się prosumentem. Takie rozwiązanie jest opłacalne. Poza tym oczywiście kuszą liczne rządowe i samorządowe programy, które bazują na dofinansowaniach lub pożyczkach, a także możliwość odliczenia inwestycji od podatku. Z pewnością po latach fotowoltaika się zwróci, a w tym czasie odczujemy realny spadek wysokości rachunków za prąd, a także będziemy mogli wpływać na ochronę środowiska naturalnego.

Prywatna energia

Panele fotowoltaiczne z https://eeef.pl/fotowoltaika/ pozwalają wytwarzać energię elektryczną z promieniowania słonecznego. I dlatego właśnie jest to opłacalna inwestycja. Rynek pokazuje także, że instalacje są coraz tańsze, klienci bardziej świadomi, a udziału energii pochodzącej z odnawialnych źródeł jest coraz większy. Do tego przykłada się każde małe gospodarstwo domowe i wielka firma. Szeregowo i/lub równolegle połączone ogniwa krzemowe to podstawowy element systemu. Producenci korzystają obecnie z ogniw monokrystalicznych (efektywność pozyskiwania energii na poziomie 17-18%) oraz polikrystalicznych (sprawność 16-17%). Oczywiście efektywność pozyskiwania energii liczona jest w stosunku rocznym, ponieważ w naszej szerokości geograficznej niewiele mamy naprawdę słonecznych miesięcy.

Na efektywność paneli będzie wpływać szereg czynników zewnętrznych, a także fakt, że ogniwa również ulegają zużyciu. Trzeba wziąć pod uwagę lokalizację paneli, ich zacienienie, a także to, że warunki pogodowe są bardzo różne i w niektórych sezonach nieznacznie mogą odbiegać od przeciętnych. Na zmniejszenie efektywności wpływ mieć będą także takie czynniki jak wysokie temperatury, zanieczyszczenia powierzchni ogniw, a także zmniejszenie przezroczystości warstw ochronnych.

Materiał Promocyjny