Aktualizacja: 03.11.2024 10:27 Publikacja: 05.02.2022 10:40
Foto: Krisztian Bocsi/Bloomberg
Dziesiątki obiektów infrastruktury naftowej w portach Europy Zachodniej zostały zaatakowane przez hakerów, donosi BBC. O ataku po raz pierwszy poinformował niemiecki Oiltanking, który zarządza 11 magazynami o pojemności 2,375 mln metrów sześciennych w Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Karlsruhe i 8 innych miastach.
Firma ogłosiła działanie siły wyższej (force majeure) 1 lutego i poinformowała, że jej obiekty działają z „ograniczoną” wydajnością. Atak na Oiltanking spowodował problemy z załadunkiem tankowców, które w większości odbywa się automatycznie, powiedzieli Platts handlowcy na rynku niemieckim.
Rok 2021 był rekordowy pod względem liczby przeprowadzonych na świecie cyberataków. W 2022 będzie ich jeszcze więcej. Gospodarki stracą na tym setki miliardów.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Rząd USA oferuje 10 mln dol. za informacje o majowym ataku ransomware na sieć rurociągów Colonial Pipeline.
Prezes amerykańskiej sieci rurociągów Colonial Pipeline Joseph Blount przyznał, że firma zapłaciła 4,4 mln dolarów okupu hakerom, którzy sparaliżowali przez tydzień dostawy produktów naftowych w wielu stanach.
2021 rok przyniósł niespotykane dotąd natężenie działań hakerskich na całym świecie, a prym wiodą przestępcze grupy szyfrujące lub wykradające dane i żądające zapłaty.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
W środę w nocy Amerykanie uruchomili zatrzymany w ostatni piątek przez hakerów największy naftociąg USA. Kontrakty terminowe na czarne złoto w Londynie i Nowym Jorku potaniały o 3 procent.
Amerykańska Fundacja Monuments Men and Women zwróciła sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiescherhöfen, który po zakończeniu II wojny światowej został zrabowany z Niemiec.
Pion śledczy IPN z Białegostoku prowadzi śledztwo z sprawie zbrodni popełnionej w lipcu 1943 roku w Gródku, gdzie zostali zabici mieszkańcy dwóch wsi.
Zwolniony pracownik Disneya miał włamać się do serwerów firmy, aby zmienić jej restauracyjne menu, w tym fałszować informacje o alergenach i umieszczać w nim wulgarne przekleństwa.
Poznańska Enea unieważniła przetarg na budowę elektrowni gazowej w Kozienicach. To już druga taka sytuacja w ciągu ostatniego roku. Żadna oferta nie wpłynęła w wyznaczonym czasie, a więc do 30 października. Elektrownia miała być ważnym elementem pokrywającym lukę w mocy wytwórczej w 2030 r.
Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock stwierdziła, że stosunki dyplomatyczne jej kraju z Iranem osiągnęły „gorzej niż najniższy poziom”.
Nie będzie zwolnień w największej grupie górniczej w Polsce - Polskiej Grupie Górniczej. Takie ryzyko było w związku z planami połączenia ruchów Bielszowice i Halemba w jednoruchową kopalnię Ruda.
Z końcem października mija okres przejściowy dotyczący rozporządzenia o jakości paliw stałych, w tym węgla, spalanych w gospodarstwach domowych. Minister funduszy Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz twierdzi jednak, że mamy czas do połowy listopada.
Ceny ropy naftowej na światowych rynkach notują duże zmiany. W ostatnim czasie wyraźnie jednak one spadły. Dlaczego i co to może oznacza? O tym w programie Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza jest Michał Stajniak, analityk XTB.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas