Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 12:44 Publikacja: 05.02.2022 10:40
Foto: Krisztian Bocsi/Bloomberg
Dziesiątki obiektów infrastruktury naftowej w portach Europy Zachodniej zostały zaatakowane przez hakerów, donosi BBC. O ataku po raz pierwszy poinformował niemiecki Oiltanking, który zarządza 11 magazynami o pojemności 2,375 mln metrów sześciennych w Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Karlsruhe i 8 innych miastach.
Firma ogłosiła działanie siły wyższej (force majeure) 1 lutego i poinformowała, że jej obiekty działają z „ograniczoną” wydajnością. Atak na Oiltanking spowodował problemy z załadunkiem tankowców, które w większości odbywa się automatycznie, powiedzieli Platts handlowcy na rynku niemieckim.
Rok 2021 był rekordowy pod względem liczby przeprowadzonych na świecie cyberataków. W 2022 będzie ich jeszcze więcej. Gospodarki stracą na tym setki miliardów.
Rząd USA oferuje 10 mln dol. za informacje o majowym ataku ransomware na sieć rurociągów Colonial Pipeline.
Prezes amerykańskiej sieci rurociągów Colonial Pipeline Joseph Blount przyznał, że firma zapłaciła 4,4 mln dolarów okupu hakerom, którzy sparaliżowali przez tydzień dostawy produktów naftowych w wielu stanach.
2021 rok przyniósł niespotykane dotąd natężenie działań hakerskich na całym świecie, a prym wiodą przestępcze grupy szyfrujące lub wykradające dane i żądające zapłaty.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W środę w nocy Amerykanie uruchomili zatrzymany w ostatni piątek przez hakerów największy naftociąg USA. Kontrakty terminowe na czarne złoto w Londynie i Nowym Jorku potaniały o 3 procent.
Dwie rodziny pozwały Character.ai, firmę specjalizującą się w sztucznej inteligencji, której chatbot miał zachęcać dzieci m.in. do samookaleczenia i przemocy wobec rodziców. To nie pierwsza sytuacja, kiedy boty zachowują się w szokujący sposób.
Na dziesięć zobowiązań ujętych w umowie koalicyjnej obecnego rządu, tylko dwie z zapowiedzi zostały w pełni zrealizowane. Reformy przyspieszające transformację i przygotowujące energetykę na zagrożenia, takie jak braki mocy do produkcji prądu, albo dopiero ruszają, albo nie zostały jeszcze rozpoczęte.
Ponad 250 tysięcy firm, zatrudniających ponad 6 milionów ludzi, wypracowuje dzięki turystyce 11 procent PKB Niemiec. Domagają się uwagi polityków i realizowania ich postulatów.
15 miliardów euro wydali w tym roku Niemcy na wycieczki zorganizowane. To rekordowa wartość. Ale nie wszystkie wartości napawają optymizmem touroperatorów.
Niezidentyfikowane dotąd drony zaobserwowano nad wrażliwymi obiektami przemysłowymi w Niemczech i amerykańską bazą wojskową w Ramstein w Nadrenii-Palatynacie.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wyraził gotowość do odbycia kolejnej rozmowy telefonicznej z prezydentem Władimirem Putinem, pomimo braku pozytywnego wyniku poprzedniej rozmowy.
Biały Dom przygotowuje nałożenie „irańskich” sankcji na rosyjską ropę. To jeszcze bardziej utrudni rosyjski eksport surowca i obniży jego cenę.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz ma 11 grudnia skierować do parlamentu wniosek w sprawie głosowania wotum zaufania dla jego rządu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas