Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 13.10.2025 10:40 Publikacja: 05.11.2021 11:07
Foto: Crude oil storage tanks stand at the oil refinery operated by Saudi Aramco in Ras Tanura, Saudi Arabia/Bloomberg
W czwartek 23 kraje skupione w porozumieniu o ograniczeniu wydobycia ropy OPEC+ zdecydowały podczas negocjacji ministerialnych, że pozostawią bez zmian dotychczasowy plan stopniowego zwiększania pompowania, uzgodniony latem.
Zgodnie z tym planem, w grudniu podobnie jak w poprzednich pięciu miesiącach, OPEC+ wprowadzi na rynek 400 tys. baryłek więcej dziennych dostaw. Całkowita produkcja kartelu wyniesie 40,094 mln baryłek dziennie. To oznacza, że pozostanie o 3,759 mln baryłek dziennie niższa aniżeli przed kryzysem 2020 r.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Chiny w ekspresowym tempie budują nowe magazyny ropy naftowej. Pekin chce zwiększyć krajowe rezerwy surowca — in...
OPEC+ podniesie dzienne wydobycie ropy od listopada o 137 tys. baryłek, utrzymując tym samym poziom wzrostu z pa...
Bruksela chce przyśpieszyć odejście Wspólnoty od rosyjskiego surowca. Już za niecałe trzy miesiące ma obowiązywa...
Osiem krajów porozumienia OPEC+ z Arabią Saudyjską na czele prawdopodobnie zgodzi się na zwiększenie produkcji r...
Polska rozpoczyna planowanie i projektowanie naszego odcinka rurociągu paliwowego, który mamy podłączyć do syste...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas