Realizacja projektu jest efektem wygranej w pierwszej w Polsce aukcji dotyczącej dużych lądowych farm wiatrowych przeprowadzonej w listopadzie 2018 r. Dziewiętnaście turbin wyprodukuje Siemens Games. Planowany termin oddania ich do użytku to koniec 2020 r. Równolegle trwa budowa farmy wiatrowej Żukowice o mocy 33 MW na Dolnym Śląsku. Oczekuje się, że 11 turbin dostarczonych przez Nordex zostanie oddanych do użytku w czerwcu tego roku. Wartość obu projektów wynosi 101 mln euro.

CZYTAJ TAKŻE: Gryglas zajmie się rozwojem morskich farm wiatrowych

– Początek prac budowlanych w Dolicach cieszy tym bardziej, że będzie to już dziesiąta farma wiatrowa innogy w Polsce. Łącznie, z trwającą już budową parku wiatrowego Żukowice, mamy w budowie ponad 80 MW nowych mocy. To rekordowy wynik w skali całej historii firmy. Tym samym, z dumą przyczyniamy się do zwiększania udziału odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii elektrycznej w Polsce – komentuje Robert Macias, członek zarządu innogy Renewables Polska.

""

A wind turbine operates at the Yokohama City Wind Power Plant, also known as Hama Wing, during a demonstration of a hydrogen supply chain system in Yokohama, Japan/Bloomberg

energia.rp.pl

Spółka posiada w naszym kraju osiem lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ponad 240 MW. Farmy wiatrowe są zlokalizowane w czterech regionach: w Nowym Stawie w pobliżu Gdańska, Opalenicy w rejonie Poznania, Krzęcina i Tychowa na terenie Pomorza Zachodniego oraz na obszarze woj. podlaskiego w okolicach Suwałk, Piecek i Taciewa. W ostatnim czasie innogy weszła też na polski rynek energii słonecznej. Oprócz pierwszego w Polsce projektu fotowoltaicznego Stawiec, grupa zapowiada też 42 dodatkowe farmy fotowoltaiczne, dzięki wygranej aukcji dla tych projektów.