Polenergia rezygnuje z budowy farmy Grabowo

Bloomberg

Zarząd Polenergii zrezygnował z projektu budowy farmy wiatrowej w Grabowie – podała spółka w komunikacie. Zgodnie z szacunkami odpis może wynieść 8,2 mln zł.

Ma on charakter niegotówkowy i zostanie ujęty w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym spółki za trzeci kwartał 2017 roku w pozycji pozostałe koszty operacyjne. Wskazano, że odpis nie będzie miał wpływu na EBITDA.

Jak tłumaczy spółka, decyzja o rezygnacji z projektu Grabowo związana jest z osiągnięciem przez FW Grabowo porozumienia co do rozwiązania umowy o przyłączenie, co pozwoliło tej spółce na odzyskanie znaczącej części uiszczonej opłaty przyłączeniowej, a także na nieponoszenie jej kolejnej części.

Jednocześnie poinformowano, że niepowodzeniem zakończyły się podejmowane przez FW Grabowo próby obniżenia ponoszonych kosztów utrzymania projektu, w tym kosztów czynszów dzierżawnych. W związku z tym, biorąc pod uwagę stosunkowo wysokie koszty realizacji farmy oraz możliwe do osiągnięcia oszczędności wynikające z zaniechania przedsięwzięcia, spółka uznała, że realizacja projektu Grabowo nie jest ekonomicznie uzasadniona.

Mogą Ci się również spodobać

Tobiszowski: nie ma pomysłów podziału kopalń PGG

Podział kopalń Polskiej Grupy Górniczej między poszczególne koncerny energetyczne, będące udziałowcami tej spółki, byłby ...

Robotnicy grabią „wenezuelski Orlen”

Tysiące robotników państwowego koncernu paliwowego Wenezueli porzuca swoje miejsca pracy i zabiera co się ...

Gaz System: do terminalu LNG dotarła 18. dostawa gazu

Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu zawinął statek ze skroplonym gazem ...

Tania ropa zmusza do reform

Eksport ropy to 80 proc. wpływów do budżetu Arabii Saudyjskiej. Jednak spadek cen tego ...

PGNiG inwestuje w gazociągi

URE zaakceptowało dwuletni program inwestycyjny koncernu w segmencie dystrybucji błękitnego paliwa na poziomie 2,86 ...