List intencyjny Energi z ElektroMobility Poland

materiały prasowe

Energa podpisała list intencyjny ze spółką ElektroMobility Poland, powołaną do produkcji polskiego samochodu elektrycznego.

Mają wspólnie tworzyć warunki do rozwoju systemu elektromobilności w Polsce.

– Jesteśmy zainteresowani przeprowadzeniem pilotaży, w ramach których przekażemy ElectroMobility Poland informację dotycząca funkcjonowania systemów i terminali ładowania z wyprodukowanym samochodem elektrycznym – poinformował cytowany w komunikacie Daniel Obajtek, prezes Energi.

Obie firmy widzą możliwość osiągnięcia synergii między prowadzonymi przez siebie projektami. Energa już jest udziałowcem ElectroMobility Poland. Uważa jednak, że ściślejsza współpraca oraz możliwość prowadzenia pilotaży z użyciem powstających aut elektrycznych, pozwoli jej lepiej przygotować modele biznesowe na rozwijającym się rynku.

Do tej pory gdańska grupa m.in. wybudowała w Trójmieście publicznie dostępną sieć ładowania – 7 terminali w popularnych lokalizacjach, przeprowadziła własne badania behawioralne (na grupie 600 użytkowników, którzy przejechali 400 tys. km), a także opracowała modele biznesowe i produkty dla rynku elektromobilności czy wdrożyła systemy do zarządzania infrastrukturą ładowania i wynajmu pojazdów (pierwszy w Polsce carsharing aut elektrycznych).

Już teraz na tej bazie spółka oferuje samorządom opracowanie, wdrożenie i realizację programu elektromobilności. W najbliższych planach jest komercyjne stawianie słupków do ładowania m.in. przy hotelach i restauracjach.

Mogą Ci się również spodobać

Regulacje hamują rynek

Branża gazownicza krytykuje przepisy o dywersyfikacji, taryfach i zapasach. Najdłużej i najmocniej krytykowaną regulacją ...

Nowy prezes Energi już odwołany

Rada nadzorcza Energi zdecydowała o odwołaniu prezesa Arkadiusza Siwko. Czytaj także:  Przed nowym prezesem ...

Orlen przejmie kontrolę nad Lotosem

PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia kontroli nad Lotosem ...

Pierwsza od 2 lat zgoda na nowy terminal LNG w USA

Amerykańskie władze zgodziły się na powstanie nowego terminalu do eksportu gazu. To pierwsza taka ...

Obajtek: Orlen nie może myśleć krótkoterminowo

Energa posiada bogate doświadczenie w budowie i eksploatacji źródeł odnawialnych. Możemy zatem skorzystać z ...

Niemcy w strachu przed sankcjami USA

Rząd Niemiec usilnie stara się nie dopuścić do uchwalenia budżetu Pentagonu z zapisanymi tam ...