Firma kontrolowana przez Aleksandra Gudzowatego chce pozyskać z rynku 80-100 mln zł. Będzie to stanowić 20 proc. akcji spółki. – Ogromna większość tych środków pójdzie na budowę instalacji do produkcji biopaliw trzeciej generacji o mocy 40 tys. ton rocznie. Mniejsza część z kolei na instalację do produkcji stearyny – mówi Grzegorz Ślak, prezes Wratistavia-Bio.

Instalacja do produkcji biopaliw najnowszej generacji ma powstać w województwie śląskim lub łódzkim. Jest to na razie plan, na który zgodę musi wydać rada nadzorcza i akcjonariusze. Wratislavia – Bio jest w 40 proc. kontrolowana przez Aleksandra Gudzowatego, a w 60 proc. przez Akwawit – Polmos powiązaną z rodziną Gudzowatych.

Spółka została utworzona w 2005 roku. Spółka posiada wytwórnię estrów metylowych kwasów tłuszczowych o rocznej zdolności produkcyjnej 150 tys. ton. Dysponuje też magazynami o łącznej pojemności 8,5 tys. m sześc. dla wyrobów gotowych oraz 9 tys. m sześc. dla surowców. Na terenie naszej bazy magazynowej znajduje się terminal kolejowy oraz samochodowy.

tym roku spółka planuje mieć 400 mln zł  przychodu i 20 mln zł zysku netto. Po pierwszym półroczu jej obroty sięgnęły 168 mln zł, a czysty zarobek – 7,1 mln zł.