Reklama

Ruszył przetarg na negawaty - przegląd prasy

Najciekawsze newsy z branży energetycznej wybrał Bartosz Mszyca

Publikacja: 06.09.2012 09:28

:: "Dziennik Gazeta Prawna": Bruksela pomoże PGNiG w sztokholmskim arbitrażu z Gazpromem. Na wniosek Polski?

Postępowanie antymonopolowe, które wszczęła Komisja Europejska przeciwko rosyjskiemu gigantowi, może korzystnie wpłynąć na przebieg arbitrażu w Sztokholmie, gdzie PGNiG walczy z Gazpromem o obniżkę cen gazu.

(wydanie papierowe)

:: "Gazeta Wyborcza": Litwa chwali decyzję KE o antymonopolowej kontroli Gazpromu.

????Rząd Litwy z zadowoleniem przyjął decyzję Komisji Europejskiej, która wszczęła formalne postępowanie wobec Gazpromu, podejrzewając rosyjski koncern o praktyki monopolistyczne w Europie Środkowo-Wschodniej. - To poważna decyzja, która może znacząco zmienić sytuację na europejskim rynku gazu oraz postępowanie Gazpromu, najpierw w naszym regionie, a następnie w całej Europie Środkowej - powiedział w środę premier Litwy Andrius Kubilius. Litwini mają powody do zadowolenia, bo to oni wywołali tę lawinę problemów,

Reklama
Reklama

jakie teraz spadły na Gazprom.

:: "Puls Biznesu": Ruszył przetarg na negawaty.

PSE Operator szuka energochłonnych zakładów produkcyjnych, które w ciągu kilkunastu minut będą w stanie wyłączyć maszyny i zredukować pobór energii o co najmniej 10 MW. Eksperci szacują, że firmy w zamian za rezygnację z 1 MW będą mogły otrzymać nawet 400 tys. zł.

(wydanie papierowe)

Energetyka
Krytyczny punkt transformacji energetycznej. Prezes URE wskazuje najsłabsze ogniwo
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Energetyka
Trzęsienie ziemi w Grupie Azoty. Prezes pożegnał się ze stanowiskiem
Energetyka
Badanie: Polacy odczuwają wzrost cen prądu. I boją się dalszych podwyżek
Energetyka
Wraca ustawa sieciowa, która umebluje OZE
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama