Reklama

Wyłączność na negocjacje w Połańcu dla Enei

Enea uzyskała od Engie wyłączność na dalsze prowadzenie negocjacji w sprawie zakupu Elektrowni Połaniec. Będzie ona obowiązywała do końca 2016 r.

Publikacja: 02.12.2016 17:59

Wyłączność na negocjacje w Połańcu dla Enei

Foto: materiały prasowe

Spółka w komunikacie prasowym zapewnia, że jest optymalnym inwestorem dla siłowni. Jej przejęcie pozwoli na stworzenie „efektywnego kosztowo i operacyjnie obszaru produkcji energii w oparciu o własny surowiec". To dlatego, że zależna od Enei kopalnia Bogdanka dostarcza do Połańca węgiel.

– Nasze dążenie do objęcia systemowych aktywów wytwórczych, których właścicielem jest Engie wpisuje się w jeden z ważniejszych punktów naszej strategii – wzrost zainstalowanej mocy konwencjonalnych źródeł wytwarzania, na którym oprzemy wzrost sprzedaży energii, bilansując te dwa parametry wewnątrz grupy – powiedział cytowany w komunikacie Mirosław Kowalik, prezes Enei.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Energetyka
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Materiał Promocyjny
W poszukiwaniu nowego pokolenia prezesów: dlaczego warto dbać o MŚP
Energetyka
Premier powołał na stanowisko nową prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Energetyka
Nowy sojusz energetyczny w rządzie? Apel o zwiększenie kompetencji resortu energii
Energetyka
Bloki gazowe i magazyny energii gwarancją stabilności systemu
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Energetyka
Ile będą kosztować osłony chroniące przed podwyżkami cen ciepła? Minister podaje szacunki
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama