Dostęp do treści RP.PL za 19 zł miesięcznie!
Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami z kraju i ze świata. Czytaj treści od Rzeczpospolitej — najbardziej opiniotwórczego źródła.
Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Tej zimy padły kolejne rekordy zapotrzebowania, ale nie było problemu z bilansowaniem systemu. Jak będzie latem i w kolejnych sezonach?
Stale powtarzam, że energetykę trapią cztery plagi komunizmu, czyli wiosna, lato, jesień, zima. W tym roku zdołaliśmy przejść zimę bez odmrożeń. Mrozy nie skuły rzek. Dzięki temu woda była dostępna do chłodzenia elektrowni i nie było ubytków mocy. Mamy nadzieję, że śnieżna zima odbudowała zasoby wody. I nawet przy wysokich temperaturach nie będzie nadmiernych ubytków latem.
Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami z kraju i ze świata. Czytaj treści od Rzeczpospolitej — najbardziej opiniotwórczego źródła.
Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.