Jak podaje PGNiG Obrót Detaliczny, obniżką mają być objęci automatycznie wszyscy odbiorcy, rozliczani za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w aktualnie stosowanym Cenniku Gaz Dla Biznesu.

O obniżce cen poinformował także wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. – Zleciłem PGNiG działania, dzięki którym o 1/4 obniżone zostaną ceny gazu dla klientów biznesowych, np. piekarni, zakładów fryzjerskich, lokali usługowych. Obniżka wchodzi od dziś – napisał na Twitterze Jacek Sasin.

Paweł Majewski, prezes PGNiG, wyjaśnił w komunikacie, że skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów. - Ceny gazu uwzględniające obniżkę będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach - podkreślił. Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny, przekazał, że wprowadzona obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się spółka.

Czytaj więcej

Turów może kosztować Polskę wypłatę środków z UE

Na mocy przyjętej przez Sejm RP noweli prawa energetycznego, tzw. noweli gazowej, rząd rozszerzył grupę odbiorców chronionych podlegającym cenom regulowanym przez URE. Koszt zamrożenia cen ma wynieść 10 mld zł. Będą to rekompensaty dla sprzedawców gazu po cenie regulowanej, poniżej rynkowej. Największa część tych środków trafi do największego sprzedawcy, a więc PGNiG, które dodatkowo dostanie linię kredytową na 20 mld zł.