Łączna moc zainstalowana farm wiatrowych RWE w Polsce wzrosła do 122 megawatów. Do 2015 roku, RWE planuje w Polsce farmy wiatrowe o mocy 300 megawatów.
- Lądowe elektrownie wiatrowe w dużym stopniu przyczyniają się do rozwoju energii odnawialnej w Polsce. Jest to możliwe nie tylko dzięki doskonałej lokalizacji turbin wiatrowych, ale także ze względu na atrakcyjne otoczenie biznesowe – wyjaśnia dr Hans Bünting, prezes RWE Innogy.
Zapewnił, że RWE zamierza dalej inwestować w rozwój energetyki wiatrowej w Polsce.
W parku wiatrowym Krzęcin działa siedem turbin wiatrowych Gamesa G90. Każda z nich produkuje 2 MW energii. Wysokość wieży wynosi 100 m, a średnica wirnika 90 m. Rocznie turbiny są w stanie wyprodukować około 30 tys. MWh energii elektrycznej. Jest to wystarczająca ilość, aby zasilić ponad 15 tys. gospodarstw domowych i uniknąć emisji około 30 tys. ton CO2. Moc zainstalowana sąsiedniej farmy wiatrowej RWE w Tychowie, wprowadzającej energię do sieci od końca roku 2010 wynosi ok. 35 MW.
- Rozwój energetyki wiatrowej to priorytet działalności RWE w Polsce. Do końca 2015 roku wydamy w Polsce ok. 2 mld zł – powiedział Robert Macias, członek zarządu RWE Renewables Polska.