Zgodnie z warunkami transakcji Novatek Polska przejął prawa i obowiązki z umów dzierżawy instalacji oraz dostawy gazu LPG zawartych z dotychczasowymi klientami Statoil Fuel & Retail Polska. Strony nie podały ceny transakcji.

Sprzedający skoncentruje się na głównym obszarze biznesowym, który stanowią paliwa dla transportu. Będzie też kontynuować sprzedaż gazu LPG na swoich stacjach paliw. Biznes dotyczący instalacji zbiornikowych gazu LPG, idealnie wpisuje się natomiast w zakres specjalizacji firmy Novatek. Firma działa u nas wyłącznie na rynku LPG. Obsługuje klientów korzystających zarówno z przydomowych, jak i biznesowych instalacji zbiornikowych.

- Ten zakup to wyraz dalszego intensywnego rozwoju spółki na polskim rynku i z pewnością umocni naszą pozycję w Polsce – powiedział Dariusz Bratoń prezes Novatek Polska.

To nie pierwsza inwestycja Novatek Polska na naszym rynku. W 2011 roku spółka przejęła 100 proc. udziałów w firmie Intregaz-System, jednego z największych dystrybutorów gazu płynnego w Polsce południowo-wschodniej.

Rosyjski Novatek, który jest drugim w Rosji, co do wielkości producentem gazu po Gazpromie i największą na rosyjskim rynku gazową firmą prywatną. Posiada dostęp do jednych z najbogatszych w świecie złóż gazu ziemnego na półwyspie jamalskim; buduje tam razem z Total zakład LNG, który ma ruszyć w 2017 r.. Należący do Novatek OAO zakład Purowski zlokalizowany w autonomicznym okręgu Jamalsko-Neneckim, produkuje 1,3 mln ton LPG rocznie.