Aktualizacja: 07.07.2015 15:17 Publikacja: 07.07.2015 14:52
Foto: 123rf.com
Analitycy przestrzegają przed dalszym wzrostem cen w odpowiedzi na intensywne zużycie prądu przez Brytyjczyków. Są jednak zgodni, że struktury rynkowe nie ograniczają konkurencyjności wśród dostawców energii, a wina za tak wysokie rachunki leży po stronie... konsumentów i ich niewiedzy.
- Brytyjczycy mogli rocznie zaoszczędzić 1,2 mld funtów od 2009 do 2013 w warunkach zwiększonej konkurencyjności w przemyśle energetycznym – uważają władze antymonopolowe.
Od początku roku rośnie produkcja energii elektrycznej w Polsce o blisko 5 proc. Jednak, co ciekawe, spada krajowe zapotrzebowanie. Nasz prąd okazał się cenowo konkurencyjny z tym w innych krajach. Polska znów jest eksportem energii netto. Mimo przyrostu mocy w wietrze produkcja z wiatru znacząco spadła.
Po zakończeniu sezonu grzewczego ceny węgla zwykle spadają. Dla klientów to dobry moment na zakup surowca na przyszły sezon. Ile kosztuje węgiel w marcu 2025? Na największe obniżki trzeba jeszcze poczekać.
Po tym, jak w ubiegły weekend Litwa, Łotwa i Estonia odłączyły się po 65 latach od rosyjskich sieci energetycznych i podłączyły do zachodnich, ceny prądu nad Bałtykiem poszły w górę. Wilno uspokaja, że nie ma to związku z synchronizacją.
Skumulowane nakłady inwestycyjne Grupy Orlen z uwzględnieniem inwestycji kapitałowych w latach 2025-2035 mogą wynieść od 350 do 380 mld zł - czytamy w ogłoszonej właśnie nowej strategii Orlenu.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Stabilne dostawy energii po konkurencyjnych cenach są kluczowe dla przemysłu i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Transformacja energetyczna musi być prowadzona w sposób bezpieczny dla systemu energetycznego – podkreślają eksperci BCG.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
InPost zmierza kupić firmę kurierską Yodel, wzmacniając logistykę w Wielkiej Brytanii.
Pojawiają się wątpliwości co do przedstawionego przez Francję i Wielką Brytanię planu, by przestrzeganie przyszłego porozumienia pokojowego na Ukrainie gwarantował kontyngent wojsk wysłanych nad Dniepr przez europejskie państwa – pisze „The Telegraph”.
Londyńskie lotnisko Heathrow, jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk świata, będzie nieczynne przez cały piątek ze względu na „poważną awarię zasilania” związaną z pobliskim pożarem.
Ze względu na zamknięcie Lotniska Heathrow, odwołane zostały najbliższe loty z Warszawy do Londynu – poinformował w mediach społecznościowych rzecznik PLL LOT. „Oczekujemy na informację od służb UK” – podkreślił.
W piątek na lotnisku Heathrow miało wylądować 1 351 samolotów. Zawieszenie funkcjonowania lotniska 21 marca w związku z pożarem podstacji elektrycznej w Londynie dotknie ok. 150 tys. pasażerów.
Partie polityczne w Wielkiej Brytanii mogą obecnie przyjmować darowizny od brytyjskich firm w dowolnej wysokości, dzięki czemu zagraniczni darczyńcy mogą wykorzystać nawet niewielkie firmy do finansowania partii na Wyspach. Wkrótce jednak może się to zmienić - a wszystko przez deklaracje Elona Muska, najbogatszego człowieka świata, bliskiego współpracownika Donalda Trumpa.
Rzecznik premiera Wielkiej Brytanii Keira Starmera oświadczył, że „ponad 30 państw” jest gotowych zaangażować się w operację sił pokojowych na Ukrainie. Taka liczba państw ma tworzyć tzw. koalicję chętnych.
Po poświęconej wojnie na Ukrainie wideokonferencji z przedstawicielami 25 państw gospodarz tego spotkania Keir Starmer, premier Wielkiej Brytanii zapowiedział przyspieszenie pomocy wojskowej dla Ukrainy i zaostrzenie sankcji wobec Rosji. - Będziemy dalej szukać legalnych rozwiązań, aby Rosja zapłaciła Ukrainie za wyrządzone szkody – powiedział.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas