Coraz bliżej rynku mocy

Podczas rozmów Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, które odbyły się 2 października 2017 r. w Katowicach, przedstawiciele strony społecznej, pracodawców oraz władz samorządowych potwierdzili konieczność wprowadzania rynku mocy, który ma zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne poprzez ciągłość i stabilność dostaw.

Publikacja: 03.10.2017 16:24

Sebastian Pietrzyk, partner w kancelarii Pietrzyk Wójtowicz Dubicki odpowiedzialny za praktykę Infra

Sebastian Pietrzyk, partner w kancelarii Pietrzyk Wójtowicz Dubicki odpowiedzialny za praktykę Infrastruktury i Energetyki.

Foto: materiały prasowe

To dobry sygnał dla krajowego systemu elektroenergetycznego. O planach stworzenia rynku mocy słyszeliśmy już od jakiegoś czasu, natomiast pierwszy raz mamy do czynienia z propozycjami konkretnych zapisów. Tego typu rozwiązania wprowadziły już u siebie najbardziej rozwinięte państwa świata: USA czy Wielka Brytania. Najwyższa pora, by także w naszym kraju podjąć działania w kierunku zapobiegania niedoborom mocy, zwłaszcza, że pojawiają się coraz bardziej alarmujące prognozy dotyczące możliwości wystąpienia tzw. blackoutu.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Energetyka
Rozmowy ZE PAK z bankami z szansą na finał. Nadzieje inwestorów rosną
Energetyka
Rządowe wsparcie pomaga spółkom energetycznym
Energetyka
Bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji. Debata na EKG
Energetyka
Rząd znalazł sposób, aby odratować Rafako. Są inwestorzy
Energetyka
Jak dostać dofinansowanie do fotowoltaiki? W tych programach nabór wniosków trwa