Aktualizacja: 08.11.2024 10:31 Publikacja: 16.09.2024 18:57
Rozbudowa Elektrowni Opole pochłonie łącznie 11,6 mld zł netto. PGE podkreśla, że aż 70 proc. wartości wszystkich zamówień trafiło do polskich firm.
Foto: Rzeczpospolita, Sławomir Mielnik
Elektrownia PGE w Opolu zaspokaja ok. 8 proc. obecnego krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną i jest trzecią co do wielkości polską elektrownią, po Bełchatowie z Grupy PGE i Kozienicach z Grupy Enea.
Wielka Woda, która zalała dotychczas Głuchołazy, Lądek Zdrój, Kłodzko, a także częściowo Nysę zbliża się do miast wojewódzkich, a więc do Opola i Wrocławia. W tych miastach największy producent energii elektrycznej w Polsce, Polska Grupa Energetyczna, na dwa duże obiekty energetyczne.
Z szacunkowych danych wynika, że w III kwartale kondycja finansowa płockiego koncernu ulegał pogorszeniu. Negatywny wpływ na nią miały m.in. przeszacowania majątku na Litwie i w Polsce oraz trudne warunki ekonomiczne na rynku petrochemicznym.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Sławomir Staszak został powołany na prezesa spółki Energa – poinformowała spółka. Staszak dotychczas zajmował stanowisko wiceprezesa spółki.
Poznańska Enea unieważniła przetarg na budowę elektrowni gazowej w Kozienicach. To już druga taka sytuacja w ciągu ostatniego roku. Żadna oferta nie wpłynęła w wyznaczonym czasie, a więc do 30 października. Elektrownia miała być ważnym elementem pokrywającym lukę w mocy wytwórczej w 2030 r.
Orlen zwołuje nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy na 2 grudnia 2024 roku. Zajmie się ono m.in. sprawą roszczeń o naprawienie szkód wyrządzonych przy sprawowaniu zarządu.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Rafał Gawin powołał wiceprezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Jest nią Renata Mroczek, która obejmie stanowisko z dniem 30 października 2024 r.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Infrastruktura powinna być wydajna, bezpieczna i tania. Musi być więc oparta na rozwiązaniach technologicznych – mówi Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i izby KDPW_CCP.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych, opowiadają Andrzej Olechniewicz oraz Marek Twardowski z firmy ubezpieczeniowej Warta.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Brabus pokazał jeden ze swoich najodważniejszych projektów. Modyfikacje sprawiły, że Mercedes SL stał się samochodem z nadwoziem typu shooting brake.
Spółka zainwestowała miliard złotych w logistykę, stawia maszyny w rekordowych ilościach i zdobywa nowych klientów.
Zarządzający koncesyjnym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem Stalexport ma się z czego cieszyć: choć liczba samochodów na płatnym odcinku w tym roku stopniała, to uzyskane od kierowców pieniądze z opłat za przejazd poszybowały w górę.
Inwestycja Olefiny III nie powstanie w planowanym kształcie. Orlen tłumaczy, że musiałby wydać aż 45–51 mld zł.
Złe wieści z branży motoryzacyjnej. Tym razem chodzi o zwolnienia w Nissanie i Audi, ale również coraz więcej poddostawców branży motoryzacyjnej zmuszona jest do redukcji załogi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas