Kolejne zmiany kadrowe w Orlenie. Wiadomo kto jest w zarządzie

Rada nadzorcza Orlenu powołała do zarządu trzy osoby. Wiceprezesem ds. finansowych została Magdalena Bartoś. Robert Soszyński został powołany na funkcję wiceprezesa ds. Strategii i Zrównoważonego Rozwoju a Wiesław Prugar na funkcję członka zarządu ds. Upstream.

Publikacja: 16.04.2024 20:40

Kolejne zmiany kadrowe w Orlenie. Wiadomo kto jest w zarządzie

Foto: Bloomberg

Spółka poinformowała, że zostali oni powołani na okres wspólnej kadencji Zarządu, która kończy się z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe Spółki za rok 2025.

Jednocześnie na tym samym posiedzeniu rada nadzorcza odwołała Józefa Węgreckiego ze stanowiska członka zarządu ORLEN S.A., z upływem dnia 30 kwietnia 2024 roku.

Czytaj więcej

Kim jest Ireneusz Fąfara, nowy prezes Orlenu?

Kim jest Magdalena Bartoś, wiceprezes ds. finansowych

Magdalena Bartoś jest doświadczoną dyrektor finansową z udokumentowanymi osiągnieciami i skutecznością w realizacji celów. Zarządzała obszarem finansów w firmach produkcyjnych i usługowych, w tym spółek publicznych. Swoje doświadczenie managerskie zdobywała w Polsce i za granicą między innymi w branżach paliwowej i energetycznej oraz usług dla transportu drogowego.

W latach 2019-2023 pracowała jako członek zarządu W.A.G. payment solutions a.s. gdzie odpowiadała między innymi za przygotowanie i przeprowadzenie debiutu giełdowego Grupy Eurowag na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. W latach 2017-2018 pełniła funkcję członka zarządu Paged S.A., a w okresie 2014-2016 pracowała jako Dyrektor Zarządzający ds. ekonomiczno-finansowych w PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Wcześniej pracowała w Enea Operator oraz Nike Poland jako dyrektor finansowy, a w latach 2009-2012 pełniła funkcję członka zarządu, dyrektora finansowego Grupy Zelmer. W latach 2007-2009 w Grupie ORLEN odpowiadała za integrację obszaru finansów po akwizycji rafinerii w Możejkach i pełniła funkcję zastępcy dyrektora finansowego Mazeikiu Nafta odpowiedzialnego za obszary księgowości oraz raportowania i planowania finansowego. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w zespołach audytu i doradztwa transakcyjnego Ernst _ Young.

Od 2023 jest przewodniczącą Rady Nadzorczej Spółki Trans.eu Group S.A.

Posiada bogate doświadczenie w transakcjach M_A. Wdrażała najlepsze praktyki zarządzania finansami oraz wprowadzała zmiany w strukturach i organizacji pracy zespołów finansowych dużych podmiotów. W trakcie swojej kariery zawodowej wielokrotnie prowadziła projekty pozyskania finansowania na rynku publicznym i bankowym.

Czytaj więcej

Kulisy gry o Orlen. Nowy prezes to nie wszystko

Robert Soszyński, były wiceprezydent Warszawy

Menedżer z ponad trzydziestoletnim stażem zawodowym. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego, przede wszystkim w obszarze energetyki. W 2008 roku pełnił funkcję prezesa zarządu CIECH Service Sp. z o.o., w latach 2008-2011 prezesa zarządu PERN Przyjaźń SA, był również wiceprezesem zarządu Polskiego LNG SA (w 2015 roku). W latach 2018-21 pełnił funkcję zastępcy Prezydenta m. st. Warszawa.

W trakcie swojej kariery zawodowej z sukcesem koordynował szereg dużych projektów inwestycyjnych, zwłaszcza w obszarze ropy i gazu, w tym m.in.: budowę parku zbiorników ropy naftowej oraz oddanie jednej z kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski inwestycji w gazoport w Świnoujściu.

Dr inż. Wiesław Prugar

Manager z ponad 37 letnim doświadczeniem w branży energetycznej w szczególności w zarządzaniu kluczowymi podmiotami z sektora energetycznego.

Doktorat i studia inżynierskie ukończył na Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie. Absolwent studiów podyplomowych na Politechnice Gliwickiej oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Z branżą związany od 1987 roku, m.in. z Instytutem Nafty i Gazu, firmą Gazomontaż S.A., Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A. oraz ORLEN S.A. Członek wielu organizacji branżowych. Wieloletni członek Rady Doradczej Energy and Geoscience Institute (EGI) na Uniwersytecie Utah specjalizującym się między innymi w innowacyjnych rozwiązaniach dla przemysłu Oil and Gas. Jako doradca współtworzył inwestycje Trend Energy Solutions S.A. w zakresie niskoemisyjnych źródeł wytwarzania oraz energetyki odnawialnej.

Spółka poinformowała, że zostali oni powołani na okres wspólnej kadencji Zarządu, która kończy się z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe Spółki za rok 2025.

Jednocześnie na tym samym posiedzeniu rada nadzorcza odwołała Józefa Węgreckiego ze stanowiska członka zarządu ORLEN S.A., z upływem dnia 30 kwietnia 2024 roku.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Energetyka Zawodowa
Paweł Olechnowicz: Trzeba sprawdzić, dlaczego wymazano z mapy gospodarczej Lotos
Energetyka Zawodowa
Rząd chce uszczelnić program „Czyste Powietrze". I rynek pomp ciepła
Energetyka Zawodowa
Powstał zespół odpowiedzialny za wydzielanie węgla. Spółki energetyczne zyskują
Energetyka Zawodowa
Będzie nowy prezes Towarowej Giełdy Energii. Znamy nazwisko
Energetyka Zawodowa
Jest zapowiedź wydzielenia węgla i nowa data uruchomienia elektrowni jądrowej