Dzięki zastosowaniu tzw. materiału zmiennofazowego pojemność cieplna magazynu o masie całkowitej 24 ton wynosi około 2 MWh. Jest sześciokrotnie wyższa od pojemności cieplnej analogicznego zbiornika wypełnionego wodą. Dzięki maksymalizacji pojemności cieplnej opłacalny staje się odzysk ciepła do tego typu kontenerów oraz transport do miejsc, w których ciepło może być efektywnie wykorzystane.
Najważniejszym rynkiem dla tej innowacyjnej technologii jest odzysk ciepła odpadowego w przemyśle: biogazownie, elektrociepłownie. Istnieje tu duże pole do popisu, ponieważ obiekty przemysłowe marnują ogromne ilości ciepła.
Zużycie energii na świecie w ciągu ostatniego ćwierćwiecza zwiększyło się aż o 50 proc. i nadal rośnie. Najwięcej energii zużywają przemysł i duże miasta, które w sumie odpowiadają za 75 proc. efektu cieplarnianego – informuje Polish Circular Hotspot. Spółka Enetech została członkiem tej publiczno-prywatnej platformy. Zrzesza ona wszystkie środowiska, mające realny wpływ na tzw. zmiany cyrkularne w Polsce. Uznano, że Enetech, wraz ze swoim flagowym rozwiązaniem, doskonale wpisuje się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego, która opiera się na minimalizacji zużycia surowców oraz emisji i utraty energii poprzez tworzenie zamkniętej pętli, w której odpady z jednych procesów są wykorzystywane jako surowce dla innych.
Enetech oferuje też inne usługi, m.in. audyty energetyczne. Pomaga zwiększać efektywność energetyczną przedsiębiorstw, co powoduje realne oszczędności. Zyskuje też środowisko.
Krakowska firma ma doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu instalacji szkoleniowych, przeznaczonych dla wyższych uczelni technicznych, szkół średnich oraz prywatnych firm szkoleniowych. Instalacje te związane są przede wszystkim z odnawialnymi źródłami energii oraz technologiami z obszaru efektywności energetycznej: fotowoltaika, energetyka wiatrowa, pompy ciepła.—kmk